Broniąca Pucharu Stanleya ekipa Lightning pokonała Maple Leafs 7:3. Gospodarze już po ośmiu minutach prowadzili trzema bramkami po trafieniach Stevena Stamkosa, Pierre'a-Edouarda Bellemare i Pata Maroona. Dwa gole dla "Błyskawic" uzyskał Ross Colton, a po jednym dołożyli także Corey Perry i Ondrej Palat.

Reklama

Maple Leafs nie udało się awansować do drugiej rundy play-off ani razu od 2004 roku. Piąte spotkanie z Lightning rozegrają u siebie we wtorek.

Bardzo dobrze zagrali w niedzielę Kings, którzy nie dali żadnych szans Edmonton Oilers, zwyciężając w Los Angeles 4:0. Po raz 10. w karierze w fazie play-off czyste konto utrzymał Jonathan Quick, który obronił 31 strzałów.

Bramki dla gospodarzy zdobyli Trevor Moore, Troy Stecher i dwie Carl Grundstrom. Piąte spotkanie rozegrane zostanie we wtorek w Edmonton.

Pozostałe dwa niedzielne spotkania - pomiędzy Boston Bruins i Carolina Hurricanes oraz St. Louis Blues i Minnesota Wild - zakończyły się zwycięstwami gospodarzy 5:2. Dalsza część rywalizacji w tych parach również we wtorek.

Wyniki niedzielnych meczów pierwszej rundy play-off hokejowej ligi NHL:

Konferencja Wschodnia

Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs 7:3
(stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 2-2)

Boston Bruins - Carolina Hurricanes 5:2
(stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 2-2)

Konferencja Zachodnia

St. Louis Blues - Minnesota Wild 5:2
(stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 2-2)

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 4:0
(stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 2-2)