Jednak - jak dodał - pierwsze szczegółowe informacje dotyczące obsady mają być znane w przyszłym tygodniu. Kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego kobiet i mężczyzn mają być przeprowadzone w piątek 22 lipca. Z kolei w niedzielę (24 lipca) odbędą się kwalifikacje i oba konkursy (pań i panów).
Wąsowicz przyznał, że duże zainteresowanie zawodników zawodami w Wiśle, to może być konsekwencja decyzji FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej) w sprawie inauguracji cyklu Pucharu Świata. Odbędzie się ona na tym samym obiekcie 5 i 6 listopada. Także wówczas zawodnicy nie będą lądować na śniegu, lecz na tej samej nawierzchni co latem (igelicie).
Inwestycje na skoczni
Poinformował, że w ramach przygotowaniach do letniej GP została wymieniona część nawierzchni zeskoku (w okolicy 134 m).
W raporcie FIS znalazł się zapis, abyśmy pomyśleli o zmianie lokalizacji pomieszczenia, w którym odbywa się kontrola sprzętu. Wymyśliliśmy więc takie rozwiązanie, aby nie było kolizji zawodników z kibicami - wyjaśnił.
W środę rozpoczyna się sprzedaż biletów na lipcowe zawody. Wąsowicz liczy, że w każdy dzień „konkursowy” zjawi się na trybunach ok. pięciu tysięcy widzów (na ogół o wiele mniejszym zainteresowaniem cieszą się kwalifikacje). Nie będą rozstawiane tymczasowe trybuny (na letnie zawody jest to nieopłacalne). Fani, którzy nie zajmą miejsc na stałych trybunach, będą obserwować zmagania na stojąco.
Thurnbichler przyciągnie kibiców?
Dyrektor obiektu im. Adama Małysza liczy, że dodatkowym magnesem dla kibiców będzie fakt, iż biało-czerwoni wystartują pod wodzą nowego szkoleniowca. Na początku kwietnia Thomas Thurnbichler, który był asystentem głównego trenera austriackiej kadry Andreasa Widhoelzla, zastąpił Czecha Michala Dolezala.
W końcowej klasyfikacji LGP panów w 2021 r. najlepszy był Halvor Egner Granerud (Norwegia), zaś drugi Dawid Kubacki.
Autor: Rafał Czerkawski.