Zwycięstwo Hurricanes dał Jesper Fast w ósmej minucie dogrywki. Radość gospodarzy była podwójna, bo ten gol dał im awans do finału Konferencji Wschodniej po pokonaniu Devils 4-1.

Mecz długo nie układał się jednak po myśli hokeistów z Raleigh, którzy dwukrotnie musieli odrabiać straty. Na gole Dawsona Mercera i Timo Meiera odpowiedzieli Jacob Slavin i Brent Burns. W dogrywce gospodarzom pomógł nieco szwajcarski hokeista rywali Jonas Siegenthaler, który dostał dwuminutową karę za opóźnianie gry - wybicie krążka poza lodowisko z własnej strefy obronnej. Kilka chwil później Hurricanes wykorzystali grę w przewadze.

Ostatnio Hurricanes grali w finale konferencji w 2019 roku. Zmierzą się w nim z Florida Panthers albo z Toronto Maple Leafs. Obecnie "Pantery" prowadzą 3-1.

Nieco łatwiej poszło w czwartek drużynie Dallas Stars, która wygrała przed własną publicznością z Seattle Kraken 5:2. W ekipie gospodarzy wyróżnił się Roope Hintz, który zdobył dwie bramki i miał asystę. Po jednym trafieniu dołożyli Joe Pavelski, Wyatt Johnston i Radek Faksa, a Jason Robertson trzykrotnie asystował.

Mecz numer sześć zaplanowano na sobotę w Seattle.