W pierwszym secie 259. w rankingu ATP Majchrzak przez długi czas toczył wyrównaną walkę z 212. w tym zestawieniu Basicem. Decydujące dla losów partii okazało się przełamanie, które reprezentant gospodarzy zanotował przy stanie 5:4. Przy wykorzystaniu pierwszego break pointa Polak zaliczył podwójny błąd serwisowy.

W drugiej partii Bośniak radził sobie coraz lepiej. Szybko objął prowadzenie 3:1. Wówczas pecha miał zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego, który w pewnym momencie upadł i doznał kontuzji kostki. Mając łzy w oczach po przerwie na pomoc medyczną Polak postanowił wrócić do gry, ale nie był w stanie nawiązać walki. Przegrał 3:6, po czym poddał mecz.

Nigdy wcześniej nie miał on okazji zmierzyć się z Basicem. W drugim z piątkowych meczów w Zenicy Hubert Hurkacz walczy z Damirem Dzumhurem.

W sobotę do walki przystąpią debliści. Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego czeka o godz. 14 spotkanie z Basicem i Tomislavem Brkicem. Dzień później zaplanowano rewanżowe pojedynki singlowe.

Biało-czerwoni spadli z Grupy Światowej po wrześniowej porażce w barażu z Niemcami w Berlinie 2:3. Gospodarze meczu w Zenicy z kolei w ubiegłym roku awansowali do Grupy I.

To pierwsze w historii spotkanie tych drużyn w Pucharze Davisa. Zwycięzca meczu w kwietniu zagra z Holandią. Baraże o prawo gry w elicie zaplanowano zaś na 15-17 września.

Bośnia i Hercegowina - Polska 1:0
Mirza Basic - Kamil Majchrzak 6:4, 6:3 i krecz Majchrzaka