Przegrana z zespołem Czech to drugi występ Polaków w "Eurobaskecie 2013", dzień wcześniej biało-czerwoni przegrali na inaugurację turnieju (67:84) z drużyną Gruzji.

Dwie minuty i 40 sekund przed końcem meczu Polacy prowadzili 66:58, a w ostatniej minucie utrzymywali jeszcze pięciopunktowe prowadzenie - 67:62. O zwycięstwie Czechów zadecydował rzut Lubośa Bartona za trzy punkty, oddany niespełna sekundę przed końcem…

Punkty dla Polski zdobyli: Maciej Lampe 14, Thomas Kelati 10, Łukasz Koszarek 7, Marcin Gortat 5, Mateusz Ponitka 4 oraz Michał Ignerski 17, Adam Waczyński 9, Adam Hrycaniuk 2.

Punkty dla Czech: Jan Vesely 23, Tomaś Satoransky 10, Luboś Barton 10, Pavel Pumprla 8, Jiri Welsch 7, Petr Benda 6, Vojtech Hruban 5.

Kolejnym rywalem Polaków, prowadzonych przez niemieckiego trenera, Dirka Bauermanna, będzie Chorwacja, mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 7 września.

Do drugiej rundy mistrzostw Europy zakwalifikują się cztery zespoły z grupy. Poza meczem z Chorwacja Polaków czekają jeszcze potyczki z Hiszpanią i Słowenią.