Pierwszy, nudny kwadrans spotkania zakończył się golem dla gości. Po faulu Błażeja Telichowskiego na Mouhamadou Traore sędzia podyktował rzut karny wykorzystany przez Ilijana Micanskiego. Była to jedna z ostatnich decyzji Marcina Borskiego. Utykając zszedł z boiska, a zastąpił go opolski poseł Tomasz Garbowski, pełniący rolę sędziego technicznego. Poloniści nie byli w stanie zerwać się do ataku. To lubinianie byli zdecydowanie bliżej podwyższenia prowadzenia. Do pustej bramki Polonii nie umieli jednak trafić z bliska najpierw Martins Ekwueme a potem Micanski.

Po przerwie gospodarze nie przypuścili szturmu na bramkę Zagłębia. Zniecierpliwieni tym miejscowi kibice domagali się od trenera zmian. Nastroje się zmieniły po dziesięciu minutach, kiedy Szymon Sawala po centrze Marcina Radzewicza strzałem głową doprowadził do wyrównania. Był to pierwszy celny strzał polonistów w spotkaniu. Podziałał na bytomian mobilizująco. Zaatakowali i w 64. prowadzili. Z rzutu wolnego podał Marek Bazik a w polu karnym najwyżej wyskoczył Błażej Telichowski. Lubinianie bardzo się spieszyli, by zmienić niekorzystny wynik. Kilka razy w polu karnym Polonii było bardzo "gorąco" . Goście atakowali całą drużyną, nie licząc bramkarza. Nie zdołali celnie strzelić i przegrali pierwszy ligowy mecz w tym roku.

Bramki: 0:1 Ilijan Micanski (15-karny), 1:1 Szymon Sawala (55-głową), 2:1 Błażej Telichowski (64-głową).

Żółta kartka - Polonia Bytom: Wojciech Skaba, Błażej Telichowski, Szymon Sawala, Piotr Tomasik. KGHM Zagłębie Lubin: Michał Stasiak, Sergio Reina, Costa Nhamoinesu, Mateusz Bartczak.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)), w 23 minucie wskutek kontuzji zastąpił go sędzia techniczny Tomasz Garbowski (Kluczbork). Widzów 3 500.

Polonia Bytom: Wojciech Skaba - Peter Hricko, Adrian Klepczyński, Lukas Killar, Błażej Telichowski (73. David Kotrys) - Miroslav Barcik (57. Jacek Trzeciak), Łukasz Tymiński, Marek Bazik, Szymon Sawala, Marcin Radzewicz (60. Piotr Tomasik) - Grzegorz Podstawek.

KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Sergio Reina, Costa Nhamoinesu - Łukasz Hanzel, Mateusz Bartczak (75. Adrian Błąd), Martins Ekwueme - Mouhamadou Traore, Ilijan Micanski, Wojciech Kędziora.