Wcześniej o organizację MŚ bezdomnych w piłce nożnej ulicznej, starało się pięć miast. We wstępnej selekcji odpadły Amsterdam, Manchester i Dublin.

Young zapoznał się z bazą noclegową Poznania. Uczestnicy mistrzostw nie śpią jednak w hotelach, lecz zwykle w akademikach. Wizytował również tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich, na których można by zlokalizować biuro prasowe. Spotkał się również z władzami miasta. Ważna dla szefa MŚ w piłce ulicznej była lokalizacja głównych boisk - mecze odbywałyby się m.in. na Placu Wolności.

Reklama

Liczba krajów uczestniczących w MŚ w piłce nożnej bezdomnych stale rośnie. Obecnie startuje 48 krajów, ale za dwa lata ta liczba może dojść do 64. Startują również żeńskie reprezentacje.

W Polsce od 7 lat organizowane są rozgrywki ligowe i turnieje. Największe osiągnięcia polskich bezdomnych to wicemistrzostwa świata w Edynburgu 2005 i Kopenhadze 2007 roku oraz trzecie miejsca w Goeteborgu 2004 i Kapsztadzie 2006. Organizacja imprezy w Poznaniu ma kosztować około 1,25 miliona złotych. Z tego 750 tys. złotych da miasto Poznań i Ministerstwo Sportu.W 2009 i 2010 roku mistrzostwa zostaną rozegrane w Mediolanie i prawdopodobnie w Waszyngtonie.

Reklama