Szczególnej presji ze strony swoich kibiców nie czuli też gospodarze, bowiem wiele krzesełek na trybunach było pustych. Poloniści nie potrafili w pierwszej połowie zakończyć swoich akcji ofensywnych celnymi strzałami.

Jak należy uderzać na bramkę pokazał im Jakub Wilk. Jego "bombę" z rzutu wolnego zdołał obronić bytomski bramkarz, piłka po chwili wróciła do poznańskiego pomocnika i tym razem ugrzęzła w siatce. Pięć minut później Wilk mógł podwyższyć wynik, ale spudłował, mając przed sobą tylko Seweryna Kiełpina.

Na drugą połowę pierwsi wyszli gospodarze, jakby chcąc pokazać chęć szybkiego odrobienia straty. Trener Fornalak zdjął z boiska obrońcę Lukasa Killara, którego zastąpił ofensywny pomocnik David Kobylik. Sytuacja gospodarzy skomplikowała się jeszcze bardziej w 54. minucie, bowiem za "ratunkowy" faul na Mateuszu Możdżeniu czerwoną kartką ukarany został Adrian Chomiuk.

Mimo osłabienia poloniści nacierali i bliski wyrównania był kwadrans przed końcem rezerwowy Marcin Radzewicz. W sytuacji sam na sam z poznańskim bramkarzem strzelił niecelnie. Lepszą skuteczność zaprezentował z drugiej strony boiska Semir Stilić. Minutę po wejściu na boisko głową z bliska pognębił Polonię. Wydawało się, ostatecznie. Nadzieję bytomianom dały w końcówce niewykorzystane sytuacje Bartosza Ślusarskiego i kontaktowy gol Marcina Radzewicza.

Na węcej polonistom nie starczyło czasu i sił. Przegrali "tradycyjnie" - jak w ostatnich spotkaniach - 1:2.

Polonia Bytom - Lech Poznań 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Jakub Wilk (36), 0:2 Semir Stilic (81-głową), 1:2 Marcin Radzewicz (90).
Żółta kartka - Polonia Bytom: Marek Bazik. Lech Poznań: Jasmin Buric, Grzegorz Wojtkowiak, Mateusz Możdżeń. Czerwona kartka - Polonia Bytom: Adrian Chomiuk (54-faul).
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).
Widzów 2 500.
Polonia Bytom: Seweryn Kiełpin - Adrian Chomiuk, Lukas Killar (46. David Kobylik), Mateusz Żytko, Krzysztof Król - Miroslav Barcik (59. Blazej Vascak), Michal Hanek, Marek Bazik, Łukasz Tymiński, Dariusz Jarecki (63. Marcin Radzewicz) - Emil Drozdowicz.
Lech Poznań: Jasmin Buric - Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki, Hubert Wołąkiewicz, Luis Henriquez - Jacek Kiełb, Mateusz Możdżeń (80. Semir Stilic), Rafał Murawski, Dimitrije Injac, Jakub Wilk (62. Tomasz Mikołajczak) - Artjoms Rudnevs (67. Bartosz Ślusarski).