Argentyna - Urugwaj 1:1 (1:1, 1:1), karne 4-5

Bramki: dla Argentyny - Gonzalo Higuain (18), dla Urugwaju - Diego Perez (5). Czerwone kartki: Argentyna - Javier Mascherano (87), Urugwaj - Diego Perez (39).

Sędziował: Carlos Amarilla (Paragwaj). Widzów: 47 tys.

Argentyna: Sergio Romero - Pablo Zabaleta, Nicolas Burdisso, Gabriel Milito, Javier Zanetti - Fernando Gago (96-Lucas Biglia), Javier Mascherano, Angel Di Maria (72-Javier Pastore) - Lionel Messi, Gonzalo Higuain, Sergio Aguero (83-Carlos Tevez).

Urugwaj: Fernando Muslera - Maximiliano Pereira, Diego Lugano, Mauricio Victorino (Andres Scotti, 19), Martin Caceres - Alvaro Gonzalez, Diego Perez, Egidio Arevalo Rios (Sebastian Eguren, 94), Alvaro Pereira (Walter Gargano, 94) - Diego Forlan, Luis Suarez.

Argentyna wyeliminowana z Copa America! Zespół największych gwiazd współczesnego futbolu przegrał z Urugwajem po rzutach karnych 4-5. W decydującym momencie strzał z 11 metrów ulubieńca argentyńskich fanów Carlosa Teveza obronił Fernando Muslera.

178. derby Rio de la Plata były brutalnym widowiskiem. Arbiter Carols Amarilla z Paragwaju pokazał 11 żółtych i dwie czerwone kartki. Bramki padły bardzo szybko. Już w 5. minucie prowadzenie dał Urugwajczykom Diego Perez, a wyrównał w 18. Gonzalo Higuain po podaniu Leo Messiego.

W 39. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę zobaczył strzelec gola - Perez. "Albicelestes" grali w przewadze liczebnej prawie 50 minut, ale niewiele z tego wynikało. W dogrywce zepchnęli rywali do głebokiej defensywy, bombardowali bramkę Fernando Muslery, ale gol nie padł.

"Nie mogę być zadowolony, bo nikt nie lubi być wyeliminowany, ale jestem usatysfakcjonowany grą piłkarzy. Teraz skupiamy się na eliminacjach do mistrzostw świata" - powiedział trener Argentyńczyków Sergio Batista.

W półfinale Urugwaj zagra z Peru, które w pierwszym ćwierćfinale wyeliminowało po dogrywce Kolumbię 2:0.

W niedzielnych meczach 1/4 finału Wenezuela zagra w San Juan z Chile, a Paragwaj zmierzy się w La Plata z Brazylią, z którą w fazie grupowej zremisował 2:2.