Inicjatywa od pierwszych minut spotkania należała do Benfiki, ale wrocławianie bronili się bardzo umiejętnie, a swoich szans szukali w kontratakach i stałych fragmentach gry. W 9. minucie znakomitym strzałem z rzutu wolnego popisał się Sebastian Mila, ale Artur Moraes zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką.

Odpowiedź podopiecznych trenera Jorge Jesusa była błyskawiczna. Axel Witsel odegrał w polu karnym do stojącego przed bramką Oscara Cardozo, który strzałem z kilku metrów pokonał bezradnego Mariana Kelemena. Do końca pierwszej części meczu Benfica kontrolowała przebieg gry. Wrocławianie próbowali atakować, ale brakowało im dokładności.

Po zmianie stron mistrzowie Polski zaatakowali z dużo większym animuszem. Na bramkę Benfiki groźnie uderzał m.in. Mateusz Cetnarski, szansy na zdobycie bramki nie wykorzystał także Waldemar Sobota. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi i Portugalczycy uzyskali drugiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w 60. minucie meczu najwyżej w polu karnym Śląska wyskoczył Luisao i strzałem głową pokonał Kelemena.

Śląsk nie zrezygnował z ataków i w 69. minucie spotkania Rok Elsner strzałem z ponad 30 metrów zaskoczył Moraesa. Kilkadziesiąt sekund później był już remis, a znakomitym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Sobota. Benfica potrzebowała jednak tylko dwóch minut by ponownie objąć prowadzenie. Po strzale Lorezno Sanabrii piłka odbiła się od poprzeczki, a do bramki skierował ją nadbiegający Carlos Martins.

Wynik spotkania ustalił w 89. minucie meczu Osvaldo Gaitan wykorzystując dokładne podanie Martinsa i to Benfica zagra w niedzielnym finale z PSV Eindhoven. Śląsk zmierzy się z Athletic Bilbao w meczu o trzecie miejsce.

Śląsk Wrocław - Benfica Lizbona 2:4 (0:1).

Bramki: 0:1 Oscar Cardozo (11), 0:2 Luisao (60-głową), 1:2 Rok Elsner (69), 2:2 Waldemar Sobota (70), 2:3 Carlos Martinez (72), 2:4 Osvaldo Gaitan (89).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław - Przemysław Kaźmierczak, Rok Elsner. Benfica Lizbona - Luisao.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów: 30 000

Śląsk Wrocław : Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Marcin Kowalczyk, Mariusz Pawelec, Patrik Mraz - Waldemar Sobota (79. Mateusz Tetłak), Rok Elsner (90. Robert Menzel), Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Mateusz Cetnarski (79. Paweł Garyga) - Łukasz Gikiewicz.

Benfica Lizbona: Artur Moraes - Luisao, Maxi Perreira, Ezeqiel Garay, Javi Garcia - Yannick D'Jalo (46. Osvaldo Gaitan), Bruno Cesar (46. Carlos Martins), Axel Witsel (90. Nelson Oliveira), Nolito (46. Ola John) - Oscar Cardozo (67. Alan Junior), Lorenzo Sanabria (92. Luis Pinto).