Sporo się działo w pierwszej połowie meczu w Lubinie. Najpierw sędzia wyrzucił z boiska litewskiego obrońcę Zagłębia Alunderisa. Już dwie minuty po tym, Lech strzelił gola. Bramkę dla gości zdobył Rengifo. Ale jakby tego był mało, to kibice zobaczyli jeszcze jedno trafienie do siatki.

W 42. minucie meczu rzut karny wykorzystał Andre Nunes. W ten sposób Zagłębie po pierwszej połowie remisowało z Lechem 1:1. Ale "Miedziowi" nie zamierzali się poddawać. W końcu walczyli o posadę trenera Czesława Michniewicza.

Szkoleniowiec lubinian może odetchnąć z ulgą. W 60. minucie meczu gol dla Zagłębia. Szymon Pawłowski trafił do siatki Lecha i poznaniacy przegrywali 1:2. Do końca spotkania bramki nie padły i "Miedziowi" wygrali 2:1.

W pozostałych wtorkowych meczach Odra Wodzisław rozgromiła Polonię Bytom 6:1, a Cracovia po zaciętym boju ograła Widzewa Łódź 3:2.

Mecze 2. kolejki Pucharu Ekstraklasy:

Grupa B:
Odra Wodzisław - Polonia Bytom 6:1 (3:1)
Bramki:
Grzegorzewski 12 rzut karny i 30, Nowacki 31, Iwan 62, Socha 68, Aleksander 87 - Mężyk 39

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1 (1:1)