Włoskie media ze spokojem przyjęły porażkę ekipy trenera Roberta Manciniego, a w komentarzach więcej jest dumy ze świetnej passy niż smutku, że dobiegła końca.- napisał największy włoski dziennik sportowy.
Z kolei w "Corriere dello Sport" z myślą o poprzednich 37 spotkaniach podkreślono: "Dziękujemy Italio". "Wspaniałe Włochy straciły swoją +nieprzegrywalność+" - dodano.
Wierzą, że zaraz wrócą na zwycięską ścieżkę
Z porażki tragedii nie robili też selekcjoner oraz zawodnicy "Squadra Azzura".
- ocenił trener Mancini.
Z kolei skrzydłowy Federico Chiesa wyraził nadzieję, że Włochy zaraz znowu wejdą na zwycięską ścieżkę.
- wskazał piłkarz Juventusu Turyn.
Poprzedniej porażki włoska drużyna narodowa doznała we wrześniu 2018 w spotkaniu pierwszej edycji Ligi Narodów z Portugalią (0:1). Później była niepokonana w 37 kolejnych spotkaniach, czym ustanowiła światowy rekord i "po drodze" zdobywając mistrzostwo Europy.