Cracovia szybko objęła prowadzenie. W 5 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Milosa Kosanovica piłkę celnie uderzył niepilnowany Mateusz Żytko.

Obrona bełchatowska w pierwszej połowie grała katastrofalnie i krakowianie powinni schodzić na przerwę prowadząc co najmniej 3:0. Jednak poza Żytką, który w niedzielę obchodził 29. urodziny, nikt w pierwszych 45 minutach nie potrafił trafić do bramki Łukasza Sapeli. Bliski celu był Aleksejs Visnakovs, ale trafił w słupek.

Po przerwie bełchatowianie przejęli inicjatywę i wyrównali w 61 min. Po zagraniu w pole karne Kamila Kosowskiego Milos Kosanovic tak starał się wybijać piłkę, że umieścił ją w bramce "Pasów".

W 67 min powinno być 1:2. Po ponownym dobrym zagraniu ze skrzydła Kamila Kosowskiego dwa razy strzelał głową Dawid Nowak. Po pierwszym jego zagraniu piłka odbiła się od słupka, a po drugim złapał ją Wojciech Kaczmarek.

W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut wolny dla Cracovii. Z odległości 17 metrów od bramki Sapeli znakomicie uderzył rezerwowy Vladimir Boljevic, dając zwycięstwo gospodarzom.

Cracovia Kraków - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Żytko (5), 1:1 Milos Kosanovic (61-samobójcza), 2:1 Vladimir Boljevic (90+4-wolny).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Arkadiusz Radomski, Vladimir Boljevic. PGE GKS Bełchatów: Maciej Szmatiuk, Tomasz Wróbel. Czerwona kartka za drugą żółtą - Cracovia Kraków: Vladimir Boljevic (90+4).

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 5 300.

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Mateusz Żytko, Łukasz Nawotczyński, Jan Hosek, Milos Kosanovic - Aleksejs Visnakovs, Andraz Struna (56. Vladimir Boljevic), Arkadiusz Radomski (72. Mateusz Bartczak), Sławomir Szeliga, Alexandru Suvorov - Andrzej Niedzielan (80. Bartłomiej Dudzic).

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Maciej Mysiak, Maciej Szmatiuk, Mate Lacic, Zlatko Tanevski - Paweł Buzała, Miroslav Bozok, Grzegorz Baran, Grzegorz Fonfara (56. Tomasz Wróbel), Kamil Kosowski (82. Grzegorz Kuświk) - Dawid Nowak (78. Marcin Żewłakow).