Mecz od mocnego uderzenia mogli rozpocząć przyjezdni, ale w 1. minucie dośrodkowania w pole karne Rakowa nie przeciął Flavio Paixao. Później groźniejsze sytuacje stwarzali częstochowianie, lecz długo nie mogli znaleźć sposobu na dobrze spisującego się w bramce Lechii Dusana Kuciaka.

Słowak obronił m.in. strzał z najbliższej odległości Sebastiana Musiolika i uderzenie z dystansu pod poprzeczkę Jakuba Apolinarskiego. Bramkarz był też górą przy strzale z kilkunastu metrów Musiolika, który dobijał zablokowaną próbę Felicio Browna Forbesa w 15. minucie. Ponownie ciekawie zrobiło się pod koniec pierwszej połowy. W 36. minucie Lechię przed stratą gola uchronił Michał Nalepa, który zatrzymał kolejny strzał Musiolika z pola karnego.

Ataki gospodarzy przyniosły efekt kilka minut później, kiedy dobrze dysponowany Miłosz Szczepański wyłożył piłkę Forbesowi, a Kostarykańczyk trafił do bramki. Wydawało się, że drużyna Marka Papszuna nie będzie długo cieszyła się z prowadzenia, bo dwie minuty później Michała Gliwę pokonał Artur Sobiech. Sędzia początkowo uznał gola, lecz po wideoweryfikacji ze względu na pozycję spaloną napastnika gości zmienił decyzję.

Piłkarze Rakowa prowadzenie podwyższyli na początku drugiej połowy. Z rzutu wolnego strzelał Igor Sapała, a odbita od muru piłka zmyliła interweniującego Kuciaka. Gdańszczanie mogli szybko odpowiedzieć, lecz skuteczną interwencją po zagraniu Paixao popisał się Gliwa. Bramkarz gospodarzy złapał też groźne uderzenie głową Patryka Lipskiego. Z kolei po drugiej stronie boiska blisko zdobycia swojego drugiego gola był Forbes oraz Musiolik.

Trudne chwile beniaminek przeżywał w samej końcówce spotkania. Gdańszczanie kontaktowego gola zdobyli bowiem w 91. minucie. Z rzutu karnego, podyktowanego po wideoweryfikacji, bramkarza Rakowa pokonał faulowany wcześniej w polu karnym Sobiech. To było jednak wszystko, na co tego dnia stać było trzeci zespół poprzedniego sezonu.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Felicio Brown Forbes (41), 2:0 Igor Sapała (51), 2:1 Artur Sobiech (90+1-karny)
Żółta kartka - Raków Częstochowa: Jakub Apolinarski, Igor Sapała, Michał Skóraś. Lechia Gdańsk: Tomasz Makowski, Michał Nalepa, Maciej Gajos, Artur Sobiech, Filip Mladenovic, Rafał Wolski
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)
Widzów: 3 607
Raków Częstochowa: Michał Gliwa - Dawid Szymonowicz, Tomas Petrasek, Emir Azemovic - Jakub Apolinarski (90+4. Daniel Bartl), Petr Schwarz, Igor Sapała, Miłosz Szczepański (80. Michał Skóraś), Sebastian Musiolik (86. Kamil Piątkowski), Patryk Kun - Felicio Brown Forbes
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenovic - Flavio Paixao (71. Rafał Wolski), Tomasz Makowski (46. Maciej Gajos), Patryk Lipski, Jarosław Kubicki, Lukas Haraslin (46. Sławomir Peszko) - Artur Sobiech