Kwiatkowski z reprezentacją Polski był związany od 10 lat. Pracę w niej zaczynał za czasów Adama Nawałki. Był lubiany przez piłkarzy i ceniony przez kolejnych selekcjonerów. Teraz jego czas w kadrze i PZPN dobiegł końca.

Reklama

Probierz zwolnił Kwiatkowskiego

Z wydanego przez piłkarskie władze w Polsce komunikatu dowiadujemy się, że za zwolnieniem Kwiatkowskiego stoją selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierzoraz dyrektora Departamentu Komunikacji i Mediów Tomasz Kozłowski.

Decyzją selekcjonera reprezentacji Polski oraz dyrektora Departamentu Komunikacji i Mediów Jakub Kwiatkowski zakończył współpracę z PZPN - czytamy.

Dudek jednym z kandydatów

Na razie nie wiadomo, kto konkretnie przejmie funkcje team managera reprezentacji Polski i rzecznika prasowego PZPN. Według nieoficjalnych informacji teraz te role mają zostać rozdzielone i federacja wyznaczy do ich pełnienia dwie osoby. Jedną z nich (team managerem) podobno ma zostać Jerzy Dudek.

Reprezentacja Polski nie wywalczyła bezpośredniego awansu na mistrzostwa Europy. W swojej grupie eliminacyjnej biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce za Albanią i Czechami.

To jednak nie przekreśla szans Polaków na grę na Euro 2024. Ostatnią szansą na uzyskanie kwalifikacji będą wiosenne baraże. Najpierw podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Estonią. Jeśli wygrają to ich kolejnym rywalem będzie zwycięzca pojedynku Finlandia - Walia.

Ewentualnymi grupowymi rywalami naszych piłkarzy na ME będą Francja, Austria i Holandia.