Biało-czerwoni w poniedziałek stawili się w hotelu Arłamów. Najpóźniej przyleciał Wojciech Szczęsny, który pojawił się około godz. 20.

Reklama

We wtorek rano zawodnicy ćwiczyli w siłowni. Z tego powodu ta część hotelu została zamknięta dla innych gości. Później piłkarze przenieśli się na boisko. Ten trening również był zamknięty, a pracownicy ochrony pilnowali, aby nikt nie dostał się nawet w okolice boiska.

Po zajęciach na graczy czekała grupa około 40 kibiców. Największą popularnością cieszył się Szczęsny i Jakub Błaszczykowski. Dzień wcześniej bramkarz Arsenalu, który miniony sezon spędził na wypożyczeniu w Romie, odmówił rozdawania autografów. We wtorek zatrzymał się jednak przy kibicach i pozował z nimi do zdjęć. Tradycyjnie najwięcej czasu fanom poświęcił Kamil Grosicki.

Wieczorem łowcy autografów będą mieli jeszcze lepszą okazję. Wieczorny trening, podobnie jak popołudniowa konferencja prasowa, został przesunięty. Pierwotnie trening otwarty miał się odbyć o godz. 17.30, ale rozpocznie się o 18. Obserwować będą go mogli kibice, ponieważ rozdano 600 wejściówek m.in. dzieciom z okolicznych szkół.

Zgrupowanie zakończy się w następny poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016.

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.