Urodzony 8 czerwca 1988 roku piłkarz tuż przed rozpoczęciem Euro 2016 we Francji znajduje się w centrum uwagi polskich mediów. Bardziej jednak z powodu kontuzji, a nie swojego święta. Dynamiczny skrzydłowy doznał urazu w towarzyskim meczu z Litwą w Krakowie i na razie nie wiadomo, czy zdąży na spotkanie z Irlandią Północną.

Reklama

Zawodnikowi bardzo zależy na występie, sztab trenerski również jest dobrej myśli.

Z każdą godziną jego szanse rosną - przyznał w środowe popołudnie drugi trener reprezentacji Bogdan Zając. Dzień wcześniej swojego optymizmu nie ukrywał także selekcjoner Adam Nawałka.

Jak powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, podczas wieczornej kolacji kadrowiczów w hotelu w La Baule "Grosik" otrzyma tort urodzinowy.

Czego życzę Kamilowi? Przede wszystkim zdrowia, żeby wrócił jak najszybciej. Kadra go potrzebuje, jest w życiowej formie, a jego rajdy mogą zmienić losy meczu - powiedział Sławomir Peszko, który w razie ewentualnej absencji Grosickiego... prawdopodobnie zastąpi go w pierwszym składzie.

Ciepłych słów pod adresem kolegi nie szczędził również Thiago Cionek.

Grałem razem z Kamilem w Jagiellonii Białystok. To bardzo dowcipny człowiek, często się śmialiśmy. Mam z nim świetny kontakt. Czekamy na niego - powiedział obrońca reprezentacji Polski.

Euro 2016 startuje 10 czerwca, a biało-czerwoni rozpoczną swój udział dwa dni później, gdy w Nicei zagrają z Irlandią Północną. Ich kolejnymi rywalami w grupie C będą Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii).