Rozgrzewka, trening biegowy i ćwiczenia z piłką w trzech grupach - to wszystko dziennikarze mogli jeszcze oglądać na Stade Moreau-Defarges, ale po około 20 minutach tradycyjnie zostali wyproszeni z dalszej części zajęć. Początkowo razem z zespołem ćwiczył narzekający od ponad dwóch tygodni na kontuzję uda Szczęsny, później 26-letni bramkarz miał m.in. indywidualne zajęcia.

Reklama

O tym, jaka jest hierarchia sportowa w kadrze Nawałki, można było przekonać się już na początku treningu. Kiedy piłkarze ćwiczyli w trzech podgrupach, jedną z nich tworzyli zawodnicy grający do tej pory niewiele lub wcale na Euro 2016 - m.in. Karol Linetty, Bartosz Salamon, Filip Starzyński, Piotr Zieliński i Mariusz Stępiński. Piłkarze z podstawowego składu tworzyli dwie inne grupy.

To były pierwsze zajęcia (w całości) po meczu 1/8 finału i jednocześnie ostatnie przed wylotem do Marsylii. W środę rano kadra wyjedzie do pobliskiego Saint-Nazaire, skąd o godz. 11 odleci czarterem na południe Francji. Tego samego dnia przeprowadzi zajęcia na boisku treningowym Olympique Marsylia - murawa na Stade Velodrome jest oszczędzana przed czwartkowym ćwierćfinałem.

Reklama

Oprócz przeprowadzania treningów i odpraw analitycznych sztab kadry dba o aktywny wypoczynek piłkarzy. W przeszłości mieli już zorganizowaną wycieczkę rowerową i turniej golfa, a w poniedziałkowe popołudnie część z nich pojechała grać w paintball (inni wybrali golf lub spacer). Tę wycieczkę trzymano w ścisłej tajemnicy przed dziennikarzami.

Mogę tylko powiedzieć, że pojechaliśmy naprawdę daleko od hotelu - przyznał dzień później rzecznik prasowy reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

W 1/8 finału biało-czerwoni wygrali ze Szwajcarią w rzutach karnych 5-4. Po 90 minutach i dogrywce było 1:1. Portugalczycy wyeliminowali po dogrywce Chorwatów (1:0).

Początek czwartkowego ćwierćfinału o godz. 21.