Po meczu Polaków ze Słowakami, w którym 1:2 lepsi okazali się nasi południowi sąsiedzi, do walki przystąpili Hiszpanie i Szwedzi. W kontekście Hiszpanii najwięcej przed turniejem mówiło się o pozytywnych wynikach testów na COVID-19 u Sergio Busquetsa i Diego Llorente. Ten pierwszy przechodzi izolację i znajduje się poza kadrą meczową, z kolei Llorente po drugim negatywnym wyniku testu został dopuszczony do gry.

W pierwszej połowie spotkania przeważali Hiszpanie. Jak to w ich przypadku bywa, zdecydowanie częściej operowali piłką, osiągając 79% posiadania. Świetne okazje mieli m.in. Koke, Olmo i Morata. Ten drugi w 38 minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Olsenem po fatalnym błędzie Danielsona. Szwedzi próbowali się odgryzać, ale ich akcje były szybko przerywane przez dobrze grających hiszpańskich pomocników. Najgroźniej zrobiło się w 41 minucie, kiedy po strzale Isaka i interwencji Marcosa Alonso piłka trafiła w słupek. W pierwszej połowie były emocje, były piękne zagrania i dobre akcje, brakowało tylko bramek.

Drugie czterdzieści pięć minut wyglądało podobnie, co pierwsze. Hiszpanie mieli piłkę, próbowali strzelić bramkę, ale albo w ostatniej chwili piłkę wybijali obrońcy Szwecji, albo pudłowali, albo świetnie interweniował Olsen. Dobre okazje mieli m.in. Gerard Moreno i Pablo Sarabia. Szwedzi grali uważnie w defensywie i podobnie jak w pierwszej połowie, sami potrafili stworzyć groźną okazję. W 61 minucie, po kontrataku i podaniu Alexandra Isaka, tuż obok słupka strzelił Marcus Berg.

Mimo naporu Hiszpanów w ostatnich piętnastu minutach, wynik nie uległ zmianie i obie drużyny zdobyły po jednym punkcie.

W piątek o godz. 15:00 Szwedzi zagrają ze Słowakami, a w sobotę Hiszpanie podejmą reprezentację Polski. Spotkanie zostanie rozegrane o godz. 21:00.

Hiszpania - Szwecja 0:0.