Maseczki w cenie 19,90 złotych będą dostępne od czwartku w klubowym e-sklepie.

Reklama

Codziennie w naszych regionie przybywa osób zakażonych, dlatego wspólnie ze Stowarzyszeniem Kibiców Kolejorz postanowiliśmy jeszcze aktywniej włączyć się do walki z epidemią koronawirusa. Wiemy, że zapotrzebowanie wielkopolskich szpitali jest ogromne, w placówkach brakuje nie tylko wody niegazowanej, ale przede wszystkim sprzętu ochronnego czy środków dezynfekujących - powiedział dyrektor działu handlu Lecha Marcin Wierzejewski, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Kibice od początku samego początku pandemii koronawirusa starają się pomagać szpitalom organizując różnego rodzaju zbiórki.

Jasne, że chcielibyśmy przede wszystkim, żeby to wszystko się skończyło, żebyśmy mogli już wrócić na stadion. Ale tak niestety nie będzie, więc będziemy na posterunku i nie spoczniemy, żeby pomóc medykom w ich ciężkiej pracy. Mamy wsparcie klubu, o czym świadczy także akcja ze sprzedażą maseczek - zaznaczył szef stowarzyszenia Marcin Kawka.

Sympatycy poznańskiej drużyny mogą też wesprzeć szpitale kupując okolicznościowe szaliki wyprodukowane na 98. rocznicę klubu.

Nakaz zasłaniania nosa oraz ust w miejscach publicznych będzie obwiązywał w całym kraju od 16 kwietnia.