Dynamo Kijów Tomasza Kędziory w pełnym zwrotów akcji meczu zremisowało 3:3 z AEK Larnaka i zdobyło pierwsze punkty w fazie grupowej LE. Reprezentant Polski cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Z kolei lewy obrońca Puchacz z Unionu Berlin wszedł na boisko pod koniec meczu z SC Braga. Niemiecki klub wygrał 1:0 po golu Robina Knoche z rzutu karnego.

Pomocnik Piotrowski rozegrał 74 minuty przeciwko Betisowi Sewilla, a jego Łudogorzec Razgrad przegrał 0:1. Jedyną bramkę zdobył Nabil Fekir. Hiszpański klub prowadzi w grupie C z dorobkiem 13 pkt.

AS Roma wygrała na wyjeździe z HJK Helsinki 2:1. We włoskiej drużynie cały mecz na pozycji lewego wahadłowego rozegrał Zalewski. Pierwszego gola dla rzymian strzelił Tammy Abraham, wyrównał Perparim Hetemaj, a o zwycięstwie Romy przesądziło samobójcze trafienie Arttu Hoskonena.

Feyenoord Rotterdam Szymańskiego przegrał 0:1 ze Sturmem Graz. Polski pomocnik został zmieniony w 67. minucie.

Po pięciu kolejkach jedyną drużyną z kompletem punktów jest Real Sociedad San Sebastian, który pokonał na wyjeździe Omonię Nikozja 2:0 po golach Roberta Navarro i Jona Karrikaburu.

Bezpośredni awans do 1/8 finału Ligi Europy wywalczą tylko zwycięzcy grup. Drużyny z drugich miejsc zagrają o 1/8 finału w barażach z klubami, które zajmą trzecie lokaty w swoich grupach Ligi Mistrzów. Natomiast zespoły, które zajmą trzecie w grupach LE powalczą o awans do 1/8 finału Ligi Konferencji w barażach z klubami, które zajęły drugie pozycje w grupach LK.

Finał Ligi Europy, drugich pod względem rangi klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie, zaplanowano na 31 maja 2023 roku w Budapeszcie.