Według informacji "Kickera" kierownictwo Borussii jest gotowe wyłożyć na transfer ok. 13 mln euro. Zdaniem niemieckich dziennikarzy Aubameyang podpisze dortmundzkim klubem kontraktem na najbliższe pięć lat.

Reklama

24-letni Pierre-Emerick Aubameyang w 2007 roku, trafił do AC Milan, lecz w barwach "Rossonerich" nie zagrał ani razu - został wypożyczony do Francuskiego Dijon. W następnych latach występował kolejno w OSC Lille, AS Monaco. Do AS St. Etienne przeszedł w 2011 roku, w brawach "Les Verts" ("Zieloni") zagrał ogółem w 87 meczach, strzelił w nich 37 goli. W ostatnim sezonie francuskiej ekstraklasy uzyskał 19 bramek.

W Borussii Dortmund występuje m.in. trzech polskich piłkarzy - Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski - zdobywca 24 goli w ostatnich rozgrywkach Bundesligi oraz 10 goli w ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Od dłuższego czasu coraz głośniej mówi się o tym, że Lewandowski zmieni barwy klubowe, nie wiadomo jednak, do którego z klubów trafiłby polski napastnik. W opinii niemieckich dziennikarzy Aubameyang ma zastąpić w zespole Borussii właśnie Roberta Lewandowskiego.