Bramki dla PSG zdobyli Brazylijczyk Neymar (37.), Kylian Mbappe (50.) oraz Hiszpan Juan Bernat (90.).

Paryż bez forsowania tempa ograł Tuluzę - skomentowała gazeta "L'Equipe".

Neymar ma już siedem ligowych trafień w tym sezonie i jest liderem klasyfikacji strzelców. Mbappe z pięcioma jest drugi, ex aequo z Florianem Sotocą z Lens, który w środę zdobył dwie bramki w meczu z Lorient (5:2).

W tym spotkaniu Poręba grał do 88. minuty, a chwilę przed opuszczeniem boiska miał asystę przy ustalającym wynik golu Belga Loisa Opendy (86.). Z kolei od 78. minuty w barwach gospodarzy grał Przemysław Frankowski, a Adam Buksa był poza kadrą z powodu kontuzji.

Zarówno PSG, jak i Lens mają po 13 punktów i zajmują pierwsze dwa miejsca w tabeli Ligue 1. Trzeci z takim samym dorobkiem jest Olympique Marsylia, który w środę wygrał z Clermont 1:0.

Na czwartej pozycji z 10 punktami, ale jednym zaległym spotkaniem, jest Olympique Lyon. W środę okazał się lepszy od beniaminka Auxerre, pokonując go 2:1.