W skład mistrzowskiej drużyny MP weszli: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Piotr Żyła. Stopnie podium w porównaniu do ubiegłego roku zamieniły zespoły zakopiańskich klubów AZS I i Towarzystwa Sportowego Wisła. Tym razem srebro wywalczyli reprezentanci TS wyprzedzając "akademików" o półtora punktu.

Reklama

Letni rekord zmodernizowanej Średniej Krokwi ustanowił Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane) skacząc na odległość 108 m. Chwilę wcześniej rekordzistą był Pilch (107,5 m).

Zawody odbyły się bez udziału publiczności, ponieważ, jak wyjaśnili organizatorzy, Średnia Krokiew nie posiada jeszcze wydzielonych trybun. To nie pozwoliłoby zapewnić odpowiedniego dystansu pomiędzy kibicami a skoczkami, co w dobie pandemii COVID-19 i przed igrzyskami w Pekinie naraziłoby kadrowiczów na ryzyko zachorowania.

Tak samo jednak jak podczas rywalizacji indywidualnej na ulicy Bronisława Czecha pojawiły się grupki oglądających konkursy. Słoneczna i ciepła jak na końcówkę października w Zakopanem aura pozwoliły bowiem z daleka obserwować to, co dzieje się na skoczni.

Reklama

Zawody w stolicy polskich Tatr były ostatnim występem kadry narodowej przed inauguracją Pucharu Świata w Niżnym Tagile (19-21 listopada).

Medaliści konkursu drużynowego mistrzostw Polski w skokach na igielicie:

1. Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe I 991,0 pkt.
(Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Piotr Żyła)

2. TS Wisła Zakopane 943,5
(Łukasz Łukaszczyk, Adam Niżnik, Klemens Murańka, Dawid Kubacki)

3. AZS Zakopane I 942,0
(Maciej Kot, Krzysztof Leja, Marcin Wróbel, Andrzej Stękała)