W trzeciej tercji atakujący Owieczkin potknął się o kij bramkarza Maple Leafs i z impetem uderzył barkiem w bandę. Nie był w stanie kontynuować gry, zszedł z lodowiska i do końca meczu już się na nim nie pojawił. Na razie nie wiadomo, jak groźny jest jego uraz.

Gdyby kontuzja Owieczkina okazała się poważna, byłoby to znaczne osłabienie Capitals w rozpoczynającej się wkrótce fazie play-off. Blisko 37-letni Rosjanin imponuje formą. Kilka dni temu po raz dziewiąty w karierze zdobył co najmniej 50 bramek w jednym sezonie NHL i jest pod tym względem współrekordzistą. Jednocześnie został najstarszym zawodnikiem, któremu w sezonie udało się osiągnąć granicę 50 strzelonych bramek.

W meczu z Maple Leafs Owieczkin gola nie zdobył, ale i tak na początku trzeciej tercji jego zespół prowadził 3:1. Później jednak goście zabrali się do odrabiania strat i po bramce Jasona Spezzy w ostatniej minucie doprowadzili do dogrywki. W niej gole nie padły i o zwycięstwie decydowały karne, lepiej wykonywane przez hokeistów z Toronto.

Grad goli w derbach Florydy

Obydwa zespoły już wcześniej zapewniły sobie miejsce w play-off z Konferencji Wschodniej, której zdecydowanymi liderami pozostają Florida Panthers, mimo niedzielnej porażki u siebie z Tampa Bay Lightning 4:8. W derbach Florydy goście od początku nadawali ton grze i na początku trzeciej tercji prowadzili już 6:3. Na trzy i pół minuty przed końcem, przy stanie 4:7, sfrustrowani takim obrotem sprawy gospodarze wszczęli bójkę na lodzie i grając później w osłabieniu stracili jeszcze jednego gola.

Panthers zakończyli tym samym najdłuższą w historii klubu serię 13 kolejnych zwycięstw. Poprzednio pokonali ich blisko miesiąc temu Toronto Maple Leafs. Obydwa zespoły z Florydy zakwalifikowały się do play-off.

z - zapewnione pierwsze miejsce w konferencji

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.