Kovinic nie ma szczęścia w rywalizacji z Polkami. Pod koniec maja Czarnogórka musiała uznać wyższość Igi Świątek podczas French Open. Następnie przeniosła się z nawierzchni ziemnej na trawiastą i spotkała się z Magdą Linette w Eastbourne. Kolejna Polka pokonała Czarnogórkę w dwóch setach. Podobnie było w Granby.

Reklama

Fręch potrzebowała godzinę i 44 minuty, aby awansować do drugiej rundy. Tam spotka się ze zwyciężczynią spotkania pomiędzy najwyżej rozstawioną w turnieju Rosjanką Daria Kasatkiną (10. miejsce w rankingu WTA) a Belgijką Greet Minnen (48.). Stawką będzie przepustka do ćwierćfinału.

Zawiodła natomiast Alicja Rosolska, która wspólnie z Nowozelandką Erin Routliffe otrzymały turniejową jedynkę. Ich przeciwniczkami były Kanadyjka Rebecca Marino i Australijka Olivia Tjandramulia, które wspólnie rozegrały swój pierwszy mecz i okazały się lepszymi zawodniczkami. Awansowały po super tie breaku.

Rosolska i Routliffe przygotowują się do US Open. W poprzednich występach zarówno w Toronto, jak i w Cincinnati polsko-nowozelandzka para zakończyła zmagania również już w pierwszej rundzie.

Reklama
Wyniki 1. rundy

gra pojedyncza

Magdalena Fręch (Polen) - Danka Kovinic (Montenegro) 7:6 (7-3), 6:2

gra podwójna

Rebecca Marino, Olivia Tjandramulia (Kanada, Australia) - Alicja Rosolska, Erin Routliffe (Polska, Nowa Zelandia, 1) 6:4, 5:7, 10-6.