Zaczęło się od błędu Tomasza Hajty, z piłką na bramkę gospodarzy popędził Łukasz Mierzejewski, ale został zatrzymany przez Marisa Smirnovsa. W ósmej minucie Mierzejewski dostał żółtą kartkę za faul na bramkarzu Gónika, Borisie Peskovicu. Prawą stroną przedarł się Konrad Gołoś, dośrodkował wzdłuż bramki, jednak nikt nie przejął jego podania.

W 17. minucie w idealnej sytuacji znalazł się Piotr Madejski, ale strzelił wprost w Bartosza Fabiniaka. Znów strzał pomocnika gospodarzy, tym razem niecelny. Druga żółta karta, w 33. minucie dla Piotra Gierczaka za faul taktyczny. Z rzutu wolnego uderzał Joseph Oshadogan i zdobył przepięknego gola, z ponad 25 metrów!

Dawid Jarka miał szansę na swoją 11. bramkę, jednak zmarnował dobrą okazję tuż przed końcem pierwszej połowy. Ale tuż przed przerwą mieliśmy wyrównanie! Z lewej strony dośrodkował Madejski, główkował Smirnovs, piłka jeszcze zaplątała się między nogami Fabiniaka i wpadła do siatki.

Górnik rozpoczął drugą część od ataków. Próbował Jerzy Brzęczek z dystansu, ale bardzo niecelnie. Powinno być 1:2. W doskonałej sytuacji znalazł się Mierzejewski, próbował przerzucić Peskovica, jednak piłka minimalnie przeleciała obok słupka. Sam na sam z Fabiniakiem był wprowadzony po przerwie Tomasz Moskal, jednak przegrał ten pojedynek. Główkował Smirnovs, ale tym razem Fabiniak nie miał problemów z obroną. To była ostatnia akcja w tym meczu. Na początek 15. kolejki sprawiedliwy remis 1:1.