Legia w pierwszej połowie grała bardzo słabo. Ukraińcy z łatwością przedostawali się przed pole karne i wypracowywali sobie sytuacje strzeleckie. Jednak za każdym razem świetnie bronił Łukasz Fabiański. Po jednym ze strzałów piłka z impetem uderzyła w poprzeczkę. Szachtar atakował, Legia broniła się rozpaczliwie, ale skutecznie.

W założeniu piłkarze z Warszawy mieli grać z kontry. Jednak ani razu w pierwszej połowie taka kontra nie wyszła. Akcje ofensywne zwykle kończyły się tuż za linią środkową. W całej pierwszej połowie legioniści oddali tylko dwa strzały na bramkę rywala!

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 38. minucie. Choto tuż przed linią pola karnego atakował jednego z rywali. Ten kopnął piłkę do przodu i pobiegł za nią efektownie przewracając się. Arbiter bez wahania wskazał na "wapno", ale wyraźnie było widać, że o karnym nie mogło być mowy. Rzut karny na bramkę zamienił Elano. Fabiański wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał obronić.

Po przerwie Legia zagrała odrobinę żywiej, a Szachtar jeszcze trochę spuścił z tonu. Wreszcie mistrz Polski zaczął sobie stwarzać sytuacje. W jednej z nich w idealnej sytuacji znalazł się Piotr Włodarczyk. Napastnik Legii miał przed sobą pustą bramkę, ale nie trafił w piłkę! Do końca meczu obydwie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji (wszystkie można policzyć na palcach jednej ręki), ale żadnej z niej nie wykorzystały. Najbliżej zdobycia gola był Tymoszczuk, który trafił w słupek.

Niewykorzystana sytuacja Włodarczyka może kosztować Legię awans do Ligi Mistrzów. Bo nie ulega wątpliwości, że Szachtar nie jest wyjątkowo silną drużyną. Jeśli tylko Legia będzie grać ofensywniej i skuteczniej - stać ją na wyeliminowanie Ukraińców. Żeby tego dokonać trzeba wygrać dwoma golami. W przypadku wygranej 1:0 potrzebna będzie dogrywka i ewentualnie rzuty karne. Jeśli w meczu padnie remis, wygra Szachtar, lub Legia wygra jednym golem (z wyjątkiem 1:0) - do Ligi Mistrzów awansuje Szachtar.