Agnieszka Radwańska, obecnie dziesiąta w rankingu WTA Tour, w pierwszej rundzie miała wolny los, więc był to jej pierwszy mecz w turnieju. Trwał godzinę i 48 minut. Z Benesovą spotkała się po raz trzeci i trzeci raz zwyciężyła bez straty seta.

W pierwszej partii obie tenisistki po trzy razy traciły swoje serwisy, a o jej losach zadecydował wyrównany tie-break. W nim krakowianka wykorzystała pierwszego setbola.

Lepiej też rozpoczęła drugiego seta. Choć na początku ponownie oddała swoje podanie, to później jednak dwukrotnie zdołała przełamać serwis przeciwniczki. Tę przewagę utrzymała do końca.

Kolejną rywalkę Radwańskiej wyłoni pojedynek Rosjanki Marii Kirilenko (nr 24.) z Rosjanką Anną Czakwetadze.

Natomiast Urszula Radwańska wygrała w sobotę z Czeszką Klarą Zakopalovą (nr 31.) 6:3, 5:7, 6:2. Teraz czeka na wyłonienie lepszej zawodniczki w meczu Rosjanki Jekateriny Makarowej z Białorusinką Wiktorią Azarenką (8.).

Polka korzysta z tzw. "zamrożonego rankingu" na 74. pozycji, czyli sprzed ubiegłorocznej kontuzji kręgosłupa (pęknięcie jednego z kręgów w odcinku lędźwiowym), która wyeliminowała ją z gry na ponad sześć miesięcy. W wyniku tej przerwy spadła z pierwszej do trzeciej setki klasyfikacji. Obecnie jest 172. na świecie.

Awans do trzeciej rundy dał każdej z sióstr Radwańskich 80 punktów do rankingu WTA Tour oraz premię w wysokości 18,7 tysiąca dolarów.