Niestety, nasi wicemistrzowie świata rozpoczęli katastrofalnie. Już po ośmiu minutach przegrywali 2:6. Nie wiadomo, co się dzieje. Zarówno w obronie, jak i w ataku podopiecznie Bogdana Wenty biegali chaotycznie, jakby po raz pierwszy wybiegli na parkiet.

Dopiero po kilku minutach zacząli lepiej grać. Wreszcie szczelnie ustawiają obronę. Lepiej im też idzie w ataku. Efekt? W 20. minucie przegrywają już "tylko" 8:12. Najważniejsze jest to, że wzięli się za odrabianie strat.

Ale szybko ich entuzjazm opadł. W rezultacie nie potrafią zmiejszyć czterobramkowej straty. Do przerwy przegrywają 13:17. Po zmianie stron jest jeszcze gorzej. Przez 9 minut biało-czerwoni rzucili zaledwie jedną bramkę. Za to stracili ich aż sześć.

W 49. minucie Duńczycy osiągnęli dziesięciobramkową przewagę. To przesądziło sprawę. Bez większych problemów dowieźli zwycięstwo do końca. Porażka 26:36 oznacza, że na Euro Polacy zagrają co najwyżej o siódme miejsce.