Krakowianki pozostają drużyną bez porażki w Eurolidze na własnym parkiecie. Przegrały tylko raz, na wyjeździe z drużyną Frisco Brno (65:70).Jak obliczyli statystycy, środowe spotkanie było setnym w historii rywalizacji Wisły w Eurolidze.

W środę tylko w pierwszej kwarcie wydawało się, że Włoszki zdobędą stolicę Małopolski. Koszykarki Wisły dały w niej popis niedokładnych podań, niecelnych rzutów, niewymuszonych strat. Sytuację ratowała niezła gra w defensywie. W efekcie najwyżej zespół CB Taranto prowadził różnicą czterech punktów - w 7. min. 10:6. W kolejnych minutach dzięki indywidualnym akcjom Erin Phillips mistrz Polski odzyskał prowadzenie. Na trzy sekundy przed końcem pierwszej kwarty po rzucie za trzy punkty Any Dabovic krakowianki prowadziły 16:13.

Po przerwie znów w głównej roli wystąpiła Serbka. Po jej dwóch rzutach osobistych było 18:13. Wiślaczki zdecydowanie poprawiły skuteczność, szczególnie w rzutach z dystansu. W 14. min. miały przewagę czternastu punktów (27:13). Wysokie prowadzenie krakowianki utrzymywały przez większą część spotkania.

Rywalkom tylko raz, w czwartej kwarcie, udało się zniwelować przewagę do różnicy zaledwie pięciu punktów (61:56), ale sprawę szybko "wyjaśniło" kolejne udane zagranie Phillips, która trafiła za dwa punkty, była faulowana i wykorzystała dodatkowy rzut.

Na ławce rezerwowych "Białej Gwiazdy" była powracająca do zdrowia po zapaleniu płuc Ewelina Kobryn. Jose Hernandez nie zdecydował się jednak na skorzystanie z umiejętności środkowej reprezentacji Polski. Prezes Wisły Piotr Dunin-Suligostowski powiedział, że w najbliższych spotkaniu polskiej ekstraklasy Kobryn już może wystąpić kilka minut. "Na pewno będzie gotowa do gry w następnym meczu Euroligi" - podkreślił.

Następne spotkanie "Biała Gwiazda" rozegra 16 listopada, ponownie we własnej hali. Jej rywalem będzie Rivas Ecopolis Vaciamadrid.

Wisła Can-Pack Kraków - CB Taranto 64:58 (16:13, 24:18, 10:12, 14:15)

Punkty:

Wisła Can-Pack: Milka Bjelica 16, Erin Phillips 13, Ana Dabovic 11, Nicole Powell 10, Petra Ujhelyi 6, Katarzyna Krężel 4, Joanna Czarnecka 2, Paulina Pawlak 2, Anke De Mondt 0.

CB Taranto: Kia Vaughn 20, Simona Ballardini 9, Maria Pascelau 9, Elodie Godin 6, Giorgia Sottana 6, Michelle Grego 5, Megan Mahoney 3, Angela Gianolla 0, Sara Giauro 0, Valentina Siccardi 0.