Drugi na liście najpopularniejszych zawodników NBA, biorąc pod uwagę sprzedaż koszulek, jest lider Golden State Warriors, inna gwiazda rozgrywek za oceanem Stephen Curry, dotychczasowy lider w tej klasyfikacji. Curry to najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) sezonu zasadniczego w 2015 i 2016 roku oraz mistrz NBA z 2015, 2017 i 2018 r.

Reklama

Trzecia lokata dla Greka Giannisa Antetokounmpo z najlepszej drużyny po sezonie zasadniczym - Milwaukee Bucks, a kolejne miejsca zajmują Kyrie Irving (Boston Celtics) i Kameruńczyk Joel Embiid (Philadelphia 76ers). W pierwszej 10 jest aż trzech graczy popularnych "Szóstek".

W klubowej klasyfikacji sprzedaży pamiątek najlepsi okazali się Lakers, właśnie dzięki przejściu latem z Cleveland Cavaliers Jamesa. Jego popularność nie maleje, choć w play off zabraknie go pierwszy raz od 2005 r.

"Jeziorowcy" awansowali na pozycję lidera z czwartej pozycji. Tuż za nimi uplasowali się mistrzowie Golden State Warriors, a trzeci jest Boston Celtics. Z czołowej 10 wypadła drużyna Cleveland Cavliers.