Piłkarze Zagłębia Lubin w niczym nie przypominają drużyny, która w poprzednim sezonie wywalczyła mistrzostwo Polski. Grają słabo i już nie mają szans na obronę tytułu. Trener Czesław Michniewicz stracił za to pracę. Mimo to w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec Michał Chałbiński i spółka byli faworytami. Po straszliwych męczarniach wygrali 2:1. W ostatniej minucie zwycięską bramkę zdobył Michał Stasiak.

Na zwycięstwo u siebie liczyli zawodnicy Widzewa Łódź. Dołują w Orange Ekstraklasie i punkty są im bardzo potrzebne. Gola na wagę trzech punktów strzelił Włoch Stefano Napoleoni w 37. minucie meczu.

Fatalną passę w meczach wyjazdowych przerwali piłkarze Jagiellonii. Dziś odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo. W Wodzisławiu Śląskim pokonali Odrę 3:1. Dwa gole dla "Jagi" strzelił Vuk Sotirović. Jedno trafienie dołożył Remigiusz Sobociński. Honorowego gola dla Odry strzelił w doliczonym czasie gry Marcin Nowacki.

W Chorzowie derby Górnego Śląska - mecz Ruchu z Polonią Bytom. W pojedynku dwóch beniaminków faworytami byli piłkarze Ruchu. Już w 4. minucie Wojciech Grzyb strzelił gola dla "Niebieskich". Piękną asystą popisał się Remigiusz Jezierski. Tuż po przerwie podwyższył Martin Fabus.

W ostatnim sobotnim meczu Korona Kielce podejmuje rewelację obecnych rozgrywek, Górnika Zabrze. Obrońcy Korony muszą uważać na Dawida Jarkę, który w tym sezonie strzelił już 10 goli. Emocje zaczęły się dopiero w drugiej połowie. Tuż po zmianie stron gola dla Korony strzelił Marcin Robak. W 64. minucie podwyższył Mariusz Zganiacz, a po niecałym kwadransie kolejną Edi Andradina. Pod koniec meczu gola dla Górnika strzelił Tomasz Zahorski, a rozmiary porażki zmniejszył... obrońca Korony Marcin Kuś, który strzelił gola samobójczego.