Stołeczne prokuratury wykonywały w czwartek czynności wobec 689 zatrzymanych. Większości zarzucono czynny udział w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Ostateczny bilans wtorkowych zajść to 752 osoby zatrzymane, w tym 64 nieletnich. Wcześniej informowano o 741 zatrzymanych, w tym 63 nieletnich.

Reklama

>>>Setki kibiców zatrzymanych po bitwie

Według najnowszych informacji, 688 z zatrzymanych postawiono zarzuty. Wobec 454 osób zastosowano tzw. zakaz stadionowy, a 372 kibiców otrzymało dozór policyjny. 235 zatrzymanych dobrowolnie poddało się karze. W większości przypadków zastosowano kary 2 lat więzienia w zawieszeniu. Wobec 8 innych, do czwartkowego popołudnia, decyzje jeszcze nie zapadły.

Szef KSP podkreślił, że w działaniach związanych z zatrzymaniami, przesłuchaniami i innymi czynnościami uczestniczyło w sumie tysiąc policjantów.

Pięciu osobom zarzucono również napaść na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi do 10 lat więzienia, trzem - czynny opór wobec funkcjonariusza, a jednej - zniszczenie mienia.

Reklama

>>>Pseudokibice chcą się poddać karze

Wobec podejrzanych o udział w zbiegowisku publicznym, którzy przyznali się do zarzucanych im czynów i chcą dobrowolnie poddać się karze, odstąpiono od stosowania środków zapobiegawczych. Wobec pozostałych zastosowano dozór policji połączony z tzw. zakazem stadionowym - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Katarzyna Szeska.

Dotychczas do największych zamieszek związanych z meczem piłkarskim doszło w 2006 r. w Warszawie - po meczu Legii z Wisłą Kraków. Policja zatrzymała wówczas 231 osób, w tym 12 nieletnich. Aresztowano ponad 60 osób, a 128 postawiono zarzuty