Piłkarze Dyskobolii, którzy zdobyli Puchar Polski byli bardzo zmobilizowani. Od 31. minuty prowadzili 1:0 po golu Adriana Sikora. Napastnik Dyskobolii wykorzystał podanie Piotra Rockiego i pokonał Mariusza Liberdę.

Tuż przed przerwą sędzia Jarosław Żyro wyrzucił z boiska piłkarza Zagłębia Rui Miguela, który pobił się z Piotrem Rockim z Dyskobolii. Ale gospodarze niedługo się cieszyli z przewagi. W 48. minucie Piotr Świerczewski dostał drugą żółta i w konsekwencji czerwoną kartkę.

W 68. minucie piłkarze Dyskobolii podwyższyli. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Adrian Sikora. Tuż przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Jarosław Lato. Piękną asystą popisał się Sikora. Tym samym w półfinale Pucharu Ekstraklasy zagra zespół z Grodziska Wlkp.

Pierwsze spotkanie było bardzo dramatyczne - Dyskobolia prowadziła już 3:1, ale dała sobie wydrzeć zwycięstwo. Zagłębie zagrało fenomenalnie w końcówce i zdołało wyrównać, strzelając dwie bramki w cztery minuty.

Zespół z Grodziska spotka się ze zwycięzcą rywalizacji Legia Warszawa - Górnik Łęczna. W drugim półfinale GKS Bełchatów zagra z Wisłą Kraków.