Messi rozpoczął swój popis w 13. minucie, wykorzystując rzut karny. Później trafił jeszcze do bramki w 21. i 30. minucie gry.

Z 13 golami otwiera klasyfikację strzelców Primera Division, a w tym sezonie jego bramkowy licznik w barwach "Blaugrany" wskazuje już 19.

Argentyńczyk we wszystkich rozgrywkach strzelił dla Barcelony 199 goli. Jest drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy w historii klubu. Rekordzistą pozostaje Cesar Rodriguez - 235 bramek.

Tuż po przerwie na 4:0 podwyższył inny wychowanek szkółki La Masia Isaac Cuenca. 20-latek w drugim ligowym występie zdobył pierwszego gola. Już w doliczonym przez sędziego czasie gry rezultat ustalił Brazylijczyk Daniel Alves.

W ósmym kolejnym meczu, szóstym w La Liga, czyste konto zachował bramkarz Barcelony Victor Valdez. Obecnie pozostaje niepokonany od 787 minut. Jeśli we wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Victorią Pilzno w Pradze nie puści bramki przez 38 minut, to poprawi klubowy rekord wynoszący 824 minuty i należący od sezonu 1972/73 do Miguela Reiny, ojca bramkarza Liverpoolu i reprezentacji Hiszpanii Pepe Reiny.

Barcelona z dorobkiem 24 pkt jest druga w tabeli, punkt za Realem Madryt, który w sobotę wieczorem pokonał w San Sebastian tamtejszy Real Sociedad 1:0.

Gola na wagę trzech punktów zdobył w dziewiątej minucie Gonzalo Higuain. Rodak Messiego ma już w dorobku 10 trafień i w klasyfikacji strzelców dogonił klubowego kolegę Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Wyprzedza ich tylko Messi.

Real wygrał po raz szósty z rzędu w lidze, ale tym razem zawodnicy trenera Jose Mourinho byli mniej skuteczni. W poprzednich pięciu potyczkach strzelili 21 goli.

W niedzielę na czoło tabeli może wrócić rewelacyjnie się spisujące Levante, które traci punkt do Barcelony i dwa do "Królewskich". Czeka go jednak wyjazdowe spotkanie z zajmującą 11. pozycję Osasuną Pampeluna.