Zespół jest świadomy wagi tego spotkania. Presja może nam tylko i wyłącznie pomóc. Zawodnicy są doświadczeni i przyzwyczajeni do gry o dużą stawkę – zapewnił trener reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Polscy piłkarze po ośmiu kolejkach w grupie E kwalifikacji mistrzostw świata prowadzą w tabeli z dorobkiem 19 punktów. O trzy wyprzedzają Czarnogórę i Danię, które zagrają ze sobą w czwartek w Podgoricy.

Spodziewamy się ciężkiego spotkania, ale jesteśmy na nie gotowi. Jesteśmy przekonani o swojej wartości i sile. Pamiętamy ile zdrowia zostawiliśmy w tych eliminacjach. Teraz wszystko jest w naszych rękach – powiedział z kolei Jakub Błaszczykowski.

Z powodu żółtych kartek z Polską nie zagrają dwaj środkowi obrońcy Warazdat Harojan i Gael Andonjan.

Będzie nam trudno bez nich, ale w tym przypadku inni dostaną szansę. Nie ukrywam jednak, że mamy poważne problemy w defensywie – przyznał trener reprezentacji Armenii Artur Petrosjan.

Najbardziej znanym piłkarzem i niekwestionowaną gwiazdą reprezentacji Armenii jest Henrich Mchitarjan.

Czuję się bardzo dobrze. Jestem pozytywnie nastawiony i liczę na korzystny rezultat w czwartkowym spotkaniu. Zawsze daję z siebie wszystko i staram się pomagać moim kolegom w reprezentacji oraz całej drużynie – podkreślił pomocnik Manchesteru United.

Do tej pory biało-czerwoni dwukrotnie grali z Armenią w Erywaniu. Wcześniej odnotowali remis i porażkę.