1. minuta: Pierwszy gwizdek duńskiego sędziego Clausa Bo Larsena i zaczęli. Polacy w tradycyjnych biało-czerwonych strojach, Belgowie na czarno-czerwonych.

2. minuta: Pierwsza okazja dla Polaków, Ebi Smolarek przedzierał się w polu karnym Belgów, ale zgubił piłkę.

3. minuta: Nieudana próba dośrodkowania Wojciecha Łobodzińskiego.

5. minuta: Głośny doping polskich kibiców. Podopieczni Leo Beenhakker rozgrywają piłkę w środku boiska.

6. minuta: Marcin Wasilewski odebrał piłkę swojemu koledze Anderlechtu Bruksela, Bartowi Goorowi.

7. minuta: Faul na Smolarku. Widać, że Belgowie boją się polskiego pomocnika jak ognia.

8. minuta: Kevin Mirallas wpadł w pole karne Polaków, ale sędzia uznał, że Belg faulował walcząc o pozycję.

10. minuta: Kolejny rajd Łobodzińskiego prawą stroną. Niestety gubi piłkę.

11. minuta: Pierwsza interwencja Artura Boruca. Polski bramkarz łapie strzał Moussy Dembelego.

12. minuta: Belgowie rozgrywają piłkę przed własnym polem karnym, Jacek Krzynówek przechwytuje piłkę, ale po chwili ją traci.

14. minuta: Smolarek podaje do Krzynówka, ale niedokładnie i Guillame Guillet przechwytuje piłkę.

16. minuta: Rzut wolny dla Polaków, Guillet wybija piłkę głową za linię końcową. Po drugim rzucie rożnym Smolarek jest nieprzepisowo przytrzymywany przez rywali.

18. minuta: Polacy rozgrywają piłkę daleko od bramki Belgów.

20. minuta: Mariusz Lewandowski odbiera piłkę szarżującemu Mirallasowi.

22. minuta: Łobodziński ma świetną okazję do dokładnego dośrodkowania, bo jego rywal się przewraca, ale piłkarz Zagłębia Lubin fatalnie pudłuje.

23. minuta: Udane dośrodkowanie Łobodzińskiego, ale obrońcy przechwytują piłkę.

24. minuta: Faris Haroun fauluje Lewandowskiego. Michał Żewłakow strzela z dystansu, niestety niecelnie.

25. minuta: Radosław Sobolewski przewraca się po starciu z rywalem. Sędzia przerwał mecz, choć faulu nie było, więc Krzynówek oddaje piłkę rywalom. Gest fair play zostaje nagrodzony przez kibiców oklaskami.

27. minuta: Rzut wolny po faulu na Sobolewskim. Krzynówek dośrodkowuje, Stijn Stijnen wybija piłkę, ale jest faulowany przy tej interwencji.

28. minuta: Moment chaotycznej gry przed polem karnym Polaków. Haroun przechwytuje piłkę, ale na nasze szczęście niedokładnie podaje do Mirallasa.

30. minuta: Nieudany strzał Łobodzińskiego z dystansu.

32. minuta: Marcin Wasilewski podaje do Krzynówka. Do Polaka od razu podbiega trzech rywali i zabiera mu piłkę.

35. minuta: Żółta kartka dla Jacka Bąka za faul na Mirallasie. Z rzutu wolnego strzela Jan Verthongen, ale Boruc kapitalnie wybija piłkę.

36. minuta: Faul na Łobodzińskim. Po chwili kontra Belgów, ale Grzegorz Bronowicki przerywa akcję rywali.

38. minuta: Krzynówek faulowany przez Daniela van Buytena przy próbie dośrodkowania, ale sędzia nie odgwizduje przewinienia.

40. minuta: Rzut rożny dla Belgów, ale Polacy przechwytują piłkę. Po kontrze Biało-czerwonych i dośrodkowaniu Krzynówka mamy aut.

42. minuta: Łobodziński przedziera się w polu karnym Belgów, podaje do Smolarka, ten strzela, ale Stijnen łapie piłkę.

44. minuta: Błyskawiczna kontra Polaków. Smolarek nie dochodzi do podania, ale Stijnen niedokładnie wybija piłkę. Trafia w Ebiego, ten mija bramkarza i strzela do pustej bramki. 1:0 dla Polaków!

45. minuta: Sędzia doliczą jedną minutę.

45+1. minuta: Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy z Belgami 1:0 i jesteśmy o krok od awansu do Euro 2008!

46. minuta: Jedna zmiana w polskim zespole. Jakub Błaszczykowski zmienia Wojciecha Łobodzińskiego.

48. minuta: Bąk wybija piłkę po dośrodkowaniu Belgów.

49. minuta: Kontra Polaków. Strzał Krzynówka z dystansu, Stijnen wybija piłkę wprost pod nogi Smolarka. Ten korzysta z prezentu i pakuje piłkę do siatki. Prowadzimy 2:0!

52. minuta: Belgowie "stanęli". Powoli tracą nadzieję, na wywiezienie z Polski korzystnego rezultatu.

53. minuta: Boruc kapitalnie broni strzał Goora. Rzut rożny dla Belgów, ale podopieczni Leo Beenhakkera przechwytują piłkę.

55. minuta: Kontra Belgów, ale Jacek Bąk wybija piłkę. Kibice śpiewają "Mazurka Dąbrowskiego".

57. minuta: Strzał Smolarka z dystansu, ale piłka szybuje ponad bramką Stijnena.

59. minuta: Marouane Fellaini fauluje Żurawskiego

60. minuta: Pierwsza zmiana w zespole Belgów. Luigi Pieroni wchodzi na boisko za Stevena Defoura.

61. minuta: Stijnen wychodzi z bramki i przecina podanie do Smolarka.

63. minuta: Belgowie ostrożnie rozgrywają piłkę tak żeby jej nie stracić. Boją się kontry Biało-czerwonych.

64. minuta: Rzut rożny dla Belgów. Artur Boruc pewnie łapie piłkę.

66. minuta: Haroun podaje w pole karne, ale Artur Boruc ponownie łapie piłkę.

67. minuta: Podopieczni Leo Beenhakker spokojnie rozgrywają piłkę na połowie "Czerwonych diabłów".

68. minuta: Goor wbiega z piłką w pole karne, Wasilewski wybiją ją na rzut rożny.

70. minuta: Niedokładne wybicie piłki przez Błaszczykowskiego. Daniel van Buyten strzela z dystansu, ale obok bramki.

72. minuta: Faul na Błaszczykowskim. Kibice już odliczają czas do ostatniego gwizdka sędziego.

73. minuta: Kibice na trybunach śpiewają "Jeszcze jeden, jeszcze jeden".

75. minuta: Faul na Lewandowskim. Piłkarz Szachtara Donieck schodzi z boiska.

76. minuta: Druga zmiana w zespole Belgów. Sten Huysegemes zmienia Kevina Mirallasa.

77. minuta: Żurawski spokojnie rozgrywa piłkę. Wie, że nie ma co się spieszyć.

79. minuta: Smolarek dośrodkowuje w pole karne do Błaszczykowskiego, ale obrońcy nie pozwalają strzelić pomocnikowi Borussii Dortmund.

80. minuta: Druga zmiana w polskim zespole. Rafał Murawski wchodzi za Macieja Żurawskiego. "Żuraw" oddał opaskę kapitańską Krzynówkowi.

82. minuta: Belgowie już chyba pogodzili się z porażką. Powoli rozgrywają piłkę.

83. minuta: Trzecia zmiana u Belgów. Karel Geraerts wchodzi na boisko za Farisa Harouna.

85. minuta: Z boiska schodzi żegnany oklaskami Smolarek. Leo Beenhakker podnosi bohatera i daje mu całusa w policzek. Na boisku pojawia się Kamil Kosowski.

86. minuta: Kontra Belgów, na szczęście Michał Żewłakow wybija piłkę na rzut rożny.

87. minuta: Kosowski podał do wychodzącego na czystą pozycję Błaszczykowskiego, ale bramkarz Stijnen przecina podanie.

88. minuta: Wasilewski ucierpiał po starciu z rywalem. Opuszcza boisko na noszach.

89. minuta: Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90. minuta: Żółta kartka dla Błaszczykowskiego. Boruc łapie dośrodkowanie Fellainiego.

90+1. minuta: Po rzucie wolnym dla Belgów piłka odbija się od słupka i myli Boruca, na szczęście leci obok bramki.

90+2. minuta: Strzał Fellainiego ponad bramką.

90+3. minuta: Koniec! Pokonaliśmy Belgów i awansowaliśmy do Euro 2008!

Euforia na trybunach i przed telewizorami w całej Polsce.