Przed spotkaniem z udziałem Argentyny oddany został hołd zmarłemu w tamtym roku legendarnemu piłkarzowi z tego kraju Diego Maradonie.

Reklama

Argentyńczycy objęli prowadzenie w 33. minucie po trafieniu z wolnego Messiego. Wcześniej mieli przynajmniej trzy dobre okazje, lecz wynik długo pozostawał bezbramkowy.

Kompletu punktów nie udało im się wywalczyć, gdyż w 57. minucie wyrównał Eduardo Vargas. Najpierw karnego nie wykorzystał Arturo Vidal, po interwencji bramkarza piłka odbiła się od poprzeczki, a najszybciej do niej dobiegł Vargas.

W drugim meczu Boliwia wygrywała z Paragwajem w 10. minucie po "jedenastce" wykorzystanej przez Erwina Saavedrę. Karnego miał też Paragwaj, jednak po analizie VAR został odwołany.

Boliwijczycy zakończyli pierwszą połowę w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę dostał Jaume Cuellar (45.+9).

Po zmianie stron dla grających w przewadze Paragwajczyków gole uzyskali: Kaku w 62. minucie oraz Angel Romero w 65. i 80.

W składzie Boliwii zabrakło kilki zawodników zarażonych koronawirusem, w tym napastnika Marcelo Martinsa, który strzelił siedem bramek w ostatnich siedmiu występach.

W kolejnych spotkaniach gr. A Chile zagra z Boliwią, zaś Argentyna z Urugwajem.

Uczestników Copa America podzielono na dwie grupy po pięć zespołów, a do fazy pucharowej awansują aż po cztery z każdej. Finał ma się odbyć 10 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro.

Brazylia została organizatorem mistrzostw Ameryki Południowej dopiero 31 maja, zastępując Argentynę i Kolumbię, które zmagają się z pandemią COVID-19, a ten drugi kraj dodatkowo z kryzysem społeczno-politycznym. Z powodu organizacyjnych problemów z rywalizacji wycofały się zaproszone ekipy Kataru i Australii.

 Wyniki poniedziałkowych meczów:

grupa A
Argentyna - Chile 1:1 (1:0)
Bramki: dla Argentyny - Lionel Messi (33); dla Chile - Eduardo Vargas (57).

Paragwaj - Boliwia 3:1 (0:1)
Bramki: dla Paragwaju - Angel Romero (65, 80), Kaku (62); dla Boliwii - Erwin Saavedra (10-karny). Czerwona kartka: Jaume Cuellar (Boliwia, 45.+9)

Tabela:

M Z R P Bramki Pkt
1. Paragwaj 1 1 0 0 3-1 3
2. Argentyna 1 0 1 0 1-1 1
2. Chile 1 0 1 0 1-1 1
4. Urugwaj 0 0 0 0 0-0 0
5. Boliwia 1 0 0 1 1-3 0