Dzięki tej wygranej chorzowianie kontynuują znakomitą passę w meczach z Arką w ekstraklasie - nie przegrali szóstego kolejnego spotkania. Mądrze grający goście wypunktowali schematycznie i bez większego przekonania atakujących gospodarzy. Obie bramki padły po ewidentnych błędach bramkarza Marcelo Moretto.

Piłkarze Ruchu bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 5. minucie po faulu na Łukaszu Janoszce goście szybko rozegrali rzut wolny, Marek Szyndrowski zacentrował po ziemi z lewej strony i Janoszka, nie bez udziału Moretto, który przepuścił do siatki dość łatwy strzał, dał chorzowianom prowadzenie.

Trzy minuty później mogło być już 2:0 dla gości. Po stracie Marciano Brumy i prostopadłym podaniu Arkadiusza Piecha w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy znalazł się Maciej Jankowski, ale tym razem Moretto był górą.

Po stracie gola gdynianie przejęli inicjatywę, aczkolwiek ich akcjom brakowało determinacji i dokładności. W 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Filipa Burkhardta Maciej Szmatiuk główkował tuż obok słupka. Później w dogodnych sytuacjach pogubili się Denis Glavina i Tadas Labukas.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Nadal stroną atakującą byli gdynianie, którzy mieli jednak ogromne problemy z przedarciem się przez dobrze zorganizowany w defensywie Ruch. Goście ograniczyli się do kontr i jedna z nich zakończyła się powodzeniem.

W 66. minucie z lewej strony dośrodkował Piech, a Jankowski strzałem głową niemalże z zerowego kąta pokonał niepewnie interweniującego Moretto. W końcówce bliski zdobycia honorowego gola dla gospodarzy był rezerwowy Rafał Siemaszko, ale jego uderzenie z dystansu obronił Matko Perdijić.

Kibice Arki w nieparlamentarny sposób wyrazili swoją dezaprobatę dla postawy gdyńskich zawodników, a po spotkaniu ustawili się pod szatnią swojego zespołu.

Nie obyło się bez protestu sympatyków obu drużyn, którzy w 10. minucie na 10 minut opuścili trybuny.

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Łukasz Janoszka (5), 0:2 Maciej Jankowski (66).
Żółta kartka - Arka Gdynia: Miroslav Bozok, Mirko Ivanovski. Ruch Chorzów: Żeljko Djokic, Marek Zieńczuk. Czerwona kartka za drugą żółtą - Ruch Chorzów: Marek Zieńczuk (90).
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).
Widzów: 6 390.
Arka Gdynia: Marcelo Moretto - Marciano Bruma, Maciej Szmatiuk, Ante Rozic, Emil Noll - Paweł Zawistowski (77. Ervin Skela), Miroslav Bozok, Filip Burkhardt (67. Rafał Siemaszko), Denis Glavina (46. Giovanni Duarte), Tadas Labukas - Mirko Ivanovski.
Ruch Chorzów: Matko Perdijic - Ariel Jakubowski, Żeljko Djokic, Rafał Grodzicki, Marek Szyndrowski - Wojciech Grzyb (68. Marek Zieńczuk), Andrej Komac, Paweł Lisowski, Maciej Jankowski (89. Marcin Malinowski), Łukasz Janoszka (85. Sebastian Olszar) - Arkadiusz Piech.