Prowadzenie dla Legii uzyskał Jakub Kosecki w 21. minucie, remis przed przerwą dał Koronie Maciej Korzym 10 minut później. Chwilę po przerwie gospodarze prowadzili 2:1, autorem trafienia dla Korony był Artur Lenartowski. W 66. minucie hiszpański obrońca Legii Inaki Astiz doprowadził do remisu 2:2, lecz po kolejnych siedmiu minutach kielczanie strzelili trzeciego swojego gola, do bramki Legii trafił Litwin Tadas Kijanskas.

Porażka w Kielcach nie odbierze Legii pozycji lidera ekstraklasy - piłkarze Jana Urbana pozostaną z dorobkiem 33 punktów. Zbliżyła się do lidera Polonia Warszawa, która w piątek zremisowała u siebie z Lechią Gdańsk 1:1 i ma obecnie 29 „oczek”, tyle samo, co Śląsk Wrocław, który w sobotę pokonał Widzew Łódź 2:1.

Szansę na awans na drugie miejsce w tabeli będzie miał w niedzielę Lech Poznań (29 pkt.) - „Kolejorz” zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów, jeśli poznaniacy wygrają, będą tracili do Legiii tylko jeden punkt.

Korona Kielce - Legia Warszawa 3:2 (1:1)
>>>Bramki: Maciej Korzym (31), Artur Lenartowski (48), Tadas Kijanskas (73) - Jakub Kosecki (21), Inaki Astiz (66).
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski - Paweł Sobolewski (27. Kamil Kuzera), Vlastimir Jovanović, Artur Lenartowski, Michał Janota (81. Paweł Zawistowski); Maciej Korzym, Marcin Żewłakow (45. Łukasz Sierpina)
Legia Warszawa: Dusan Kuciak; Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak; Bartosz Bereszyński (66. Jorge Salinas), Daniel Łukasik (83. Wladimer Dwaliszwili), Ivica Vrdoljak (55. Dominik Furman), Miroslav Radović, Jakub Kosecki - Danijel Ljuboja