Pierwszego gola, już w 2. minucie strzelił Bartosz Ślusarski, który po podaniu Kaspera Hamalainena znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy.
Tuż przed przerwą Marcin Kamiński z najbliższej odległości pokonał Michala Peskovića.

W 61. minucie Marcin Baszczyński tak niefortunnie interweniował, że trafił do własnej bramki, a w 87. minucie wynik meczu ustalił Kasper Hamalainen.

Lech Poznań ma 33 punkty i zajmuje 2. miejsce w tabeli; do lidera, Legii Warszawa, traci tylko punkt. Ruch Chorzów zajmuje 14. miejsce.
W drugim niedzielnym meczu 16. kolejki GKS Bełchatów zremisował z Wisłą Kraków 0:0; zespół z Bełchatowa zamyka tablę; Wisła jest na 13. pozycji.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:4 (0:2)

>>>Bramki: 0:1 Bartosz Ślusarski (2), 0:2 Marcin Kamiński (45), 0:3 Marcin Baszczyński (61-samobójcza), 0:4 Kasper Hamalainen (87).

Żółte kartki - Ruch Chorzów: Łukasz Janoszka, Martin Konczkowski, Marcin Baszczyński, Łukasz Tymiński. Lech Poznań: Łukasz Teodorczyk, Aleksander Tonew, Hubert Wołąkiewicz.

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Marcin Kikut, Marcin Baszczyński, Żeljko Djokic (46. Piotr Stawarczyk), Martin Konczkowski - Marek Zieńczuk, Arkadiusz Lewiński, Łukasz Tymiński (68. Filip Starzyński), Łukasz Janoszka (46. Robert Chwastek) - Maciej Jankowski, Pavel Sultes.

Lech Poznań: Jasmin Buric - Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz - Karol Linetty (85. Mateusz Możdżeń), Łukasz Trałka, Kasper Hamalainen, Rafał Murawski, Aleksander Tonew (69. Gergo Lovrencsics) - Bartosz Ślusarski (58. Łukasz Teodorczyk).