Prowadzenie dla Korony uzyskał w 35. minucie Paweł Golański, który bramkarza Wisły Michała Miśkiewicza zaskoczył silnym strzałem z ostrego kąta, z ok. 5 metrów. Wisła wyrównała niespełna minutę później - silne uderzenie Łukasza Garguły zza linii szesnastu metrów podbił obrońca gospodarzy Tomasz Lisowski i piłka wpadła do bramki Korony. W 58. minucie Garguła po raz drugi zaskoczył kieleckiego bramkarza strzałem z ponad 20 metrów i Wisła objęła prowadzenie 2:1. Dziesięć minut przed końcem meczu do remisu 2:2 doprowadził Paweł Sobolewski, który główkował po dośrodkowaniu Pawła Golańskiego.

Asystent przy trafieniu Sobolewskiego nie popisał się w ostatnich sekundach meczu - w niegroźnej sytuacji, na linii "szesnastki" faulował Łukasza Burligę, a bezdyskusyjny rzut karny wykorzystał Michał Chrapek. Wkrótce potem arbiter zakończył mecz.

Po dwóch kolejkach liderem tabeli ekstraklasy jest zespół Legii Warszawa - mistrzowie Polski wygrali oba rozegrane mecze i mają 6 punktów (bramki 8-1). Zajmujące drugą i trzecią pozycję Piast Gliwice i Jagiellonia Białystok także zanotowały po dwie wygrane.

Bez punktów po dwóch seriach spotkań ekstraklasy pozostają Zawisza Bydgoszcz i Zagłębie Lubin.

W dniach 2 - 4 sierpnia zostaną rozegrane mecze 3. kolejki.

Korona Kielce - Wisła Kraków 2:3 (1:1)
Bramki: Golański (33.), Sobolewski (80.) - Garguła (35., 59.), Chrapek (90+3)
Żółte kartki: Stjepanović, Nalepa
Korona: Małkowski, Golański, Malarczyk, Stano, Lisowski, Jovanović (Trytko 75.), Lenartowski, Janota (Stąporski 61.), Sobolewski, Kiełb (Sierpina 61.)
Wisła: Miśkiewicz, Bunoza, Głowacki, Nalepa, Stolarski, Chrapek, Stjepanović, Małecki (Burdenski 89.), Garguła (Wilk 59.), Sarki, Boguski (Burliga 76.)