Tym razem gospodarze nie zdołali pokonać rywali, przegrali 0:1 po bramce Tomasa Pekharta w 30. min. W pierwszych dziesięciu minutach dominowała Legia. Stołeczni piłkarze długo rozgrywali piłki, ale dopiero w 10. min padł pierwszy strzał, w poprzeczkę, którego autorem był Andre Martins.

Po akcji sędzia podyktował rzut rożny, ale goście nie wykorzystali sytuacji. W kolejnych minutach spotkania nadal atakowała Legia, a gospodarze dzielnie się bronili, nie pozwalając rywalom do opanowania swojego pola karnego.

W 21. min Bartosz Slisz zdecydował się oddać strzał z dystansu, ale skuteczną obroną popisał się Krzysztof Kamiński. Pierwszą składną akcję Wisła przeprowadziła w 27. min. Damian Rasak sprytnie podał do Cilliana Sheridana, który próbował pokonać bramkarza Legii, ale Artur Boruc nie dał się zaskoczyć.

W odpowiedzi goście przeprowadzili akcję, Filip Mladenovic idealnie dośrodkował w pole karne, a Tomas Pekhart wpakował piłkę do siatki otwierając wynik pojedynku. W 41. min gospodarze wykonywali rzut wolny z narożnika pola karnego. Mateusz Szwoch podał do czatującego na piłkę Damiana Zbozienia, ale ten tylko strzelił w boczną siatkę.

W 44. min ponownie gospodarze wykonywali rzut wolny, tym razem Szwoch zdecydował się na strzał, piłka poszybowała nad poprzeczką.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Legia atakowała, choć tylko do pola karnego Wisły, która się skutecznie broniła, ale sama z trudem wychodziła ze swojej połowy.

Gra ożywiła się dopiero po upływie godziny. W 63. min zdaniem piłkarzy Wisły piłka przekroczyła linię bramkową, ale w ostatniej chwili wybił ją Slisz. W 65. min po rzucie rożnym strzelał Sheridan, a futbolówkę złapał Artur Boruc.

Płocczanie zaczęli sobie poczynać coraz odważniej, zaczęli stwarzać sytuacje, coraz częściej byli przy piłce, niestety nie potrafili skonstruować groźnej sytuacji, ani wykorzystać tych, które udało się stworzyć. Najlepszą sytuację Wisłą stworzyła w 77. min. tuż zza linii pola karnego rzut wolny wykonywał Szwoch, piłka znalazła na polu karnym Patryka Tuszyńskiego, który minimalnie chybił.

Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Tomas Pekhart (30)
Żółta kartka - Wisła Płock: Alan Uryga, Angel Garcia, Mateusz Szwoch. Legia Warszawa: Bartosz Slisz, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic, Luquinhas
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Widzów: 1 500
Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Paweł Żuk (46. Dawid Kocyła), Damian Zbozień, Damian Michalski, Alan Uryga - Angel Garcia, Damian Rasak (86. Piotr Pyrdoł), Filip Lesniak, Torgil Gjertsen (46. Dusan Lagator), Mateusz Szwoch (86. Maciej Ambrosiewicz) - Cillian Sheridan (66. Patryk Tuszyński)
Legia Warszawa: Artur Boruc - Michał Karbownik (66. Paweł Stolarski), Artur Jędrzejczyk, William Remy, Filip Mladenovic - Bartosz Kapustka (83. Rafael Lopes), Bartosz Slisz, Andre Martins (83. Maciej Rosołek), Luquinhas - Jose Kante (69. Walerian Gwilia), Tomas Pekhart

Wyniki meczów 3. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (0:2)
Pozostałe mecze kolejki
2020-09-12:
Cracovia Kraków - PGE FKS Stal Mielec (15.00)
Warta Poznań - Piast Gliwice (17.30)
Śląsk Wrocław - Lech Poznań (20.00)
2020-09-13:
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków (15.00)
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk(17.30)
2020-09-14:
Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Cracovia Kraków 2 1 1 0 4-3 -1 +1
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze