Biało-czerwoni przegrali eliminacje do mistrzostw Europy. Na turnieju w Niemczech zagrają dzięki awansowi wywalczonemu w barażach.

Probierz na Euro może zabrać 26 graczy

Euro 2024 zacznie się w połowie czerwca. Nasze orły w fazie grupowej zmierzą się z Holandią, Austrią i Francją.

Probierz na turniej do Niemiec może zabrać 26 zawodników. Grono kandydatów w ostatnim czasie zostało bardzo zawężone. Jeszcze kilka tygodni temu selekcjoner naszej kadry zdradził, że obserwuje 114 piłkarzy. Teraz na jego radarze zostało już tylko 50.

Reklama

Faktycznie mieliśmy grupę szerszą. Było dosyć dużo zawodników. W tym tygodniu mieliśmy spotkanie sztabu i tę grupę okroiliśmy do 50 piłkarzy, których regularnie obserwujemy. Przy następnym spotkaniu zapadną decyzje. Teraz każdy z trenerów przygotowuje raporty. Mamy praktycznie wszystkie zespoły obejrzane. Tutaj pochwała dla sztabu szkoleniowego. Najważniejsza będzie selekcja - wyjaśnił Probierz na "Kanale Sportowym".

Selekcjoner podkreślił, że nie planuje rewolucji personalnej. W jego kadrze na Euro 2024 na pewno znajdzie się miejsce dla piłkarzy, którzy w ostatnich meczach biało-czerwonych grali w pierwszym składzie.