Sportowy dziennik “AS” odnotowuje, że wraz z pozostaniem Messiego w FC Barcelona utrzymają się trudne relacje pomiędzy władzami klubu i czołowymi graczami wicemistrza Hiszpanii. Madrycka gazeta przypomina też niedawne wypowiedzi Argentyńczyka o braku “pomysłu na politykę klubu” aktualnych włodarzy Dumy Katalonii.

Reklama

“Ta sprawa to porażka dla wszystkich. Messi bez Luisa Suareza w Barcy rozpoczyna właśnie bardzo trudny sezon w swojej karierze” - napisał “AS”, podkreślając, że pozostanie piłkarza w Barcelonie oznacza trwanie wojny wewnątrz klubu, na której nikt nie wygra.

Także “Marca” odnotowuje, że deklaracja Messiego o pozostaniu w klubie nie rozwiązała ani problemów piłkarza, ani kłopotów FC Barcelona. Gazeta przypomina, że argentyński napastnik nawet nie pojawił się na sobotnim treningu.

Z kolei wydawany w stolicy Katalonii dziennik “Mundo Deportivo” wskazuje, że Messi po dwóch dekadach spędzonych w Barcelonie zasługuje na lepsze rozstanie z klubem, z którym związał całą swoją piłkarską karierę.

Reklama

“To nie mogło być tak, że zawodnik formatu Messiego usuwa się po porażce Barcelony 2:8, wysyłając z poczty faks z informacją o zamiarze swojego odejścia” - podsumował kataloński dziennik sportowy.

Część hiszpańskich mediów wskazuje, że deklaracja Messiego o pozostaniu w klubie przedłuża obecność Argentyńczyka w szeregach Dumy Katalonii, ale nie usuwa narosłych w ostatnim czasie problemów pomiędzy częścią ekipy a kierownictwem klubu.

Reklama

Dziennik “El Mundo” wskazuje na rosnącą niechęć kibiców FC Barcelona wobec prezesa Josepa Marii Bartomeu, która skutkowała pod koniec sierpnia protestami przeciwko temu katalońskiemu działaczowi sportowemu.

Wydawany w Madrycie dziennik przypomina, że wraz z deklaracją Messiego o chęci odejścia z Barcelony przyspieszyło też śledztwo w sprawie zakontraktowania przez Bartomeu oraz innych członków władz klubu spółki z branży doradztwa marketingowego 13 Ventures.

“El Mundo” ujawnił, że w przygotowanym przez katalońską policję raporcie dotyczącym zakontraktowania 13 Ventures śledczy wskazali na możliwe praktyki korupcyjne władz FC Barcelona. Gazeta twierdzi, że firma ta mogła działać na niekorzyść wizerunku Lionela Messiego.

Według katalońskiej rozgłośni Ser Catalunya, jednym z powodów rzekomego osłabiania w mediach społecznościowych przez 13 Ventures wizerunku Messiego i kilku innych najlepiej opłacanych piłkarzy mogło być dążenie prezesa klubu do renegocjowania zarobków zawodników.

zat/ krys/