Od samego początku meczu było widać, że Polki są lepszym zespołem od rywalek. Jednak gra naszych zawodniczek w pierwszym secie nie wyglądała idealnie. Biało-czerwone popełniały proste błędy i gubiły punkty. Ale mimo to bez problemu na drugą przerwę techniczna schodziły, prowadząc 16:10. W końcówce seta nasze panie jeszcze powiększyły swoją przewagę i gładko wygrały pierwszą partię 25:17.

Drugiego seta Polki rozpoczęły bardzo dobrze. Zdobyły trzy punkty z rzędu i prowadziły 3:0. Peruwianki nie mogą poradzić sobie z mocną zagrywką Katarzyny Skowrońskiej i z atomowymi atakami Małgorzaty Glinki. W efekcie na pierwszą przerwę techniczna "Złotka" schodziły z przewagą pięciu punktów (8:3). Po wznowieniu gry rywalki poderwały się do walki i odrobiły kilka punktów. Przegrywały 11:13, ale na zagrywce znów pojawiła się Skowrońska i przewaga Polek wzrosła do pięciu "oczek" (16:11). Nasze panie nie zwalniały tempa i druga partia zakończyła się takim samym wynikiem jak pierwsza (25:17).

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie. "Złotka" od samego początku prowadziły. Grały na dużym luzie, a trener Marco Bonitta wprowadzał na parkiet rezerwowe zawodniczki. Na pierwszej przewie technicznej jego podopieczne prowadziły 8:5, a na drugiej już 16:9. Set zakończył się pewnym zwycięstwem Polek 25:16, a całe spotkanie wygraną 3:0.

Jutro "Złotka" rozegrają kolejne spotkanie. Ich rywalkami będą reprezentantki USA. Ten mecz będzie o wiele trudniejszy. Jednak jeśli nasze siatkarki chcą zająć na turnieju w Japonii jedno z trzech pierwszych miejsc i wywalczyć awans na Olimpiadę, to muszą go wygrać. Amerykanki w swoich dwóch pierwszych meczach wygrały 3:0 z Peru i 3:2 z Kubą.

Puchar Świata 2007
Polska - Peru 3:0
(25:17, 25:17, 25:16)

Polska: Milena Sadurek (4 punkty), Małgorzata Glinka (7), Milena Rosner (6), Katarzyna Skowrońska-Dolata (15), Eleonora Dziękiewicz (7), Maria Liktoras (10), Mariola Zenik (libero) oraz Anna Podolec (1), Agnieszka Bednarek, Agata Sawicka, Klaudia Kaczorowska (2).

Peru:
Mirtha Uribe (10), Yulissa Zamudio (4), Milagros Moy (4), Leyla Chihuan (5), Francis Luren Baylon (8), Zoyla La Rosa (2), Vanessa Palacios (libero) oraz Sara Joya Lobaton, Patricia Soto, Carla Tristan (1).