Rozstawiona z "ósemką" Kuzniecowa wzbudzała w ostatnich dniach podziw za sprawą swojej postawy w Singapurze. Do samego końca walczyła o zakwalifikowanie się do kończącej sezon imprezy masters, jeżdżąc po turniejach i zbierając potrzebne punkty. Przepustkę wywalczyła w sobotę w Moskwie, dzień przed rozpoczęciem WTA Finals. Wygrała dwa pierwsze spotkania w Singapurze (w pierwszym jej rywalką była Radwańska), które skończyły się w trzech setach.

Reklama

W piątek Rosjanka zaczęła od wygrania pierwszej partii, ale potem we znaki wyraźnie dało się jej nawarstwiające się zmęczenie. Przegrała 10 gemów z rzędu. Przy stanie 0:1 w trzeciej odsłonie nie wykorzystała siedmiu "break pointów". Później zdołała zapisać na swoim koncie już tylko jednego gema.

Była to trzecia konfrontacja tych tenisistek. Po raz drugi lepsza okazała się triumfatorka tegorocznej edycji wielkoszlemowego French Open, która już wcześniej po dwóch porażkach w Grupie Białej straciła szanse na awans do półfinału.

Kuzniecowa po raz szósty startuje w kończącej sezon imprezie masters. Poprzednio miało to miejsce w 2009 roku. Nigdy wcześniej nie awansowała do najlepszej "czwórki". W sobotę zmierzy się ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą (7.). Muguruza w ubiegłym roku debiutowała w tym turnieju i zatrzymała się wówczas na najlepszej "czwórce".

Pojedynek broniącej tytułu Radwańskiej (2.) z Pliskovą (4.) wyłoni ostatnią półfinalistkę. Ze zwyciężczynią tego meczu zmierzy się liderka rankingu WTA Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber.

Reklama

W tej edycji - tak jak i w poprzednim sezonie - w stawce brakuje Sereny Williams. Amerykanka drugi raz z rzędu pożegnała się z wielkoszlemowym US Open w półfinale i tym turniejem zakończyła sezon. Oficjalnie z gry w Singapurze zrezygnowała z powodu przewlekłej kontuzji ramienia.

Wynik meczu Grupy Białej:
Garbine Muguruza (Hiszpania, 5) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 8) 3:6, 6:0, 6:1