Piłkarze Widzewa po raz drugi z rzędu przystąpili do ligowego pojedynku bez pierwszego trenera. Czesław Michniewicz za złe zachowanie podczas wyjazdowego meczu ze Śląskiem Wrocław został ukarany odsunięciem od prowadzenia drużyny. Konfrontację z Polonią, podobnie jak wcześniejszą z Ruchem Chorzów, oglądał więc z trybun. Na ławce rezerwowych zastępował go Marcin Węglewski.

Widzew rozpoczął mecz z trzema napastnikami, a Polonia z jednym. W pierwszej połowie żaden z bramkarzy nie mógł jednak narzekać na nadmiar pracy, bo okazji do zdobycia gola z obu stron było niewiele. Po pół godzinie gry Peter Hricko we własnym polu karnym sfaulował Prejuce'a Nakoulmę, a napastnik z Burkina Faso, który dwa dni temu obchodził 24. urodziny, wykorzystał jedenastkę. Na tym emocje przed przerwą się skończyły.

Druga połowa była trochę ciekawsza. Przede wszystkim padły trzy bramki. W 65. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Dudu z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a odbita piłka uderzyła w plecy interweniującego Marcina Juszczyka i wpadła do siatki. Dziewięć minut później goście zdobyli kontaktowego gola. Po rzucie wolnym Maciej Mielcarz wypuścił piłkę z rąk, a w zamieszaniu podbramkowym na listę strzelców wpisał się Błażej Telichowski. W doliczonym czasie gry wynik na 3:1 dla Widzewa ustalił Przemysław Oziębała. Zawodnik gospodarzy w sytuacji sam na sam z Juszczykiem trafił najpierw w słupek, ale dobitka była już skuteczna.

Widzew Łódź - Polonia Bytom 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Prejuce Nakoulma (31-karny), 2:0 Marcin Juszczyk (65-samobójcza), 2:1 Błażej Telichowski (74), 3:1 Przemysław Oziębała (90+4).
Żółta kartka - Widzew Łódź: Dudu.
Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 7 300.
Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Wojciech Szymanek, Sebastian Madera, Jarosław Bieniuk, Dudu - Adrian Budka, Mindaugas Panka, Łukasz Broź - Nika Dżalamidze (71. Piotr Grzelczak), Prejuce Nakoulma (64. Krzysztof Ostrowski), Darvydas Sernas (87. Przemysław Oziębała).
Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Peter Hricko, Lukas Killar, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski - Adrian Chomiuk (73. Marek Bazik), Michal Hanek, Miroslav Barcik, Łukasz Tymiński (46. David Kobylik), Marcin Radzewicz - Grzegorz Podstawek (65. Blazej Vascak).