Już w drugiej minucie było groźnie pod bramką gospodarzy. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Zieńczuk, głową strzelał Sobolewski, ale pewnie obronił Pesković. Odpowiedź zabrzan, jednak strzał Jarki został zablokowany. Cantoro mocno dograł piłkę do Zieńczuka, ale ten głową uderzył pół metra obok bramki.

W 11. minucie fatalny błąd Peskovica zakończył się utratą gola przez gospodarzy. Bramkarz Górnika próbował podać do kolegi, ale zrobił to tak nieudolnie, że piłkę przejął Paulista. Brazylijczyk minął jeszcze słowackiego golkipera i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W następnej akcji sam na sam z bramkarzem był Paweł Brożek. Piłkarz Wisły już minął Peskovica, ale po chwili się przewrócił. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego. W 23. było już jednak 2:0. Niedokładnie piłkę wybijał Hajto, dopadł do niej Sobolewski i z 25 metrów uderzył nie do obrony.

W 39. minucie losy meczu zostały w zasadzie rozstrzygnięte. Z prawej strony podawał Paweł Brożek, a akcję z bliska wykończył Zieńczuk. Po chwili lewy pomocnik Wisły mógł strzelić swojego drugiego dola, jednak piłka po strzale z woleja przeleciała nad poprzeczką. Do przerwy lider ekstraklasy gromił Górnika 3:0.

Dobra akcja Brożka z Zieńczukiem po przerwie, strzelał ten pierwszy, ale nad bramką. Tempo meczu w drugiej połowie zupełnie spadło. W 60. minucie w polu karnym sam znalazł się Boguski, ale jego strzał odbił jeden z obrońców gospodarzy. Zieńczyk miał dobrą okazję, ale uderzał z lewej nogi, zamiast z prawej, i nie trafił w bramkę.

W 70. minucie wprowadzony w drugiej połowie Małecki popędził sam na barmkę gospodarzy, przełożył piłkę na lewa nogę, ale strzelił nad poprzeczką. 10 minut później padł pierwszy gol dla Górnika. W zamieszaniu podbramkowym do piłki doszedł Brzęczek i kopnął nie do obrony. Zabrzanie rzucili się do ataków, ale nie przyniosły one efektów. Wisła wygrała z Górnikiem 3:1.